کاهش 6 درصدی طلاق توافقی امسال در گلستان

https://cdn.yjc.ir/files/fa/news/1398/8/19/10854125_464.jpg

رئیس کل دادگستری گلستان گفت: طلاق توافقی امسال 6 درصد در محاکم استان کاهش یافته است .

به گزارش صیدنیوز، هادی هاشمیان در جلسه شورای قضایی استان در گرگان گفت: علاوه بر طلاق توافقی ، ضرب و جرع عمدی ، توهین ، تصادفات و خیانت در امانت هم  بهار امسال در استان کمتر شده است .

هاشمیان  افزود: جرایم مالی مانند سرقت ، کلاهبرداری و تحصیل مال نامشروع امسال بیشتر شده است و نیازمند حضور پررنگ تر دستگاه های اجرایی مرتبط برای کاهش جرایم در این بخش هستیم .

رئیس کل دادگستری گلستان در ادامه سخنان خود   به صدور 2 هزار رای جایگزین حبس، بهار امسال اشاره کرد و  از دستگاه های اجرایی خواست : برای پذیرش محکومان مالی و رای باز زندان و کسانی که به مجازات های جایگزین حبس محکوم شده اند اعلام آمادگی کنند.

هادی هاشمیان افزود : مجازات های جایگزین حبس برای کسانی که سابقه کیفری ندارند و جرایم سبک و غیرعمد مرتکب شده اند صادر می شود .

رئیس کل دادگستری گلستان  در ادامه سخنان خود از کاهش مدت زمان رسیدگی پرونده ها در محاکم استان به کمتر از 100 روز خبر داد و گفت:  امسال 23 درصد پرونده های معوق و پارسال 70 درصد پروندههای معوق با تلاش جهادی همکاران ما رسیدگی شد که همین امر میانگین رسیدگی به پرونده ها که پیشتر به چند ماه می رسید به کمتر از 100  روز کاهش داد  که به معنای احقاق حق زودتر طرفین پرونده هاست .

هادی هاشمیان  در ادامه این جلسه بار دیگر از مدیران خواست : نظات بر زیرمجموعه را جدی بگیرند .

هاشمیان از مردم استان هم دعوت کرد : با عضویت در سامانه سجام ، اسیب های اجتماعی و فساد اقتصادی را رصد و به مسئولان قضایی اطلاع دهند.

  9 تیر 1399
تگ ها :

seydnews@gmail.com

نظرات 0
ارسال نظر
پررنگ کج خط دار خط دار در وسط | سمت چپ وسط سمت راست | قرار دادن شکلک قراردادن لینکقرار دادن لینک حفاظت شده انتخاب رنگ | پنهان کردن متن قراردادن نقل قول تبدیل نوشته ها به زبان روسی قراردادن Spoiler

شرکت داده پردازان نیک نام ققنوس پارس تلگرام صیدنیوز