مدیر کل بهزیستی استان گلستان خبر داد:
آغاز طرح سنجش بینایی کودکان 3 تا 6 سال گلستان

https://newsmedia.tasnimnews.com/Tasnim/Uploaded/Image/139210171131541871865574.jpg

بهزیستی گلستان از امروز طرح غربالگری بینایی برای کودکان 3 تا 6 ساله را آغاز کرد.

به گزارش صیدنیوز، مدیر کل بهزیستی استان گفت : در این طرح بینایی همه کودکان 3 تا 6 ساله استان در پایگاههای بینایی سنجهی مشخص شده ، رایگان ارزیابی می شود.

غفاری گفت : امسال از دستگاه پلاس اپتیک استفاده می شود و با توجه به شیوع کرونا زمان بندی و مهدهای خاصی را برای جلوگیری از ازدحام جمعیت مشخص کردیم که از طریق رسانه اطلاع رسانی خواهد شد.

وی از خانواده های خواست : با رعایت کامل پروتکل های بهداشتی به مراکز تعیین شده مراجعه کنند.

غفاری افزود : پارسال 84 هزار کودک برای سنجش بینایی به پایگاههای ما مراجعه کرده بودند که از این تعداد 8 هزار و 14 کودک به اپتومتریست ارجاع داده شدند .

وی ادامه داد : از این تعداد نیز 1291 کودک دارای اختلال برای درمان به چشم پزشک  معرفی شدند و در نهایت 18 کودک نیازمند اقدامات تخصصی مانند جراحی به بیمارستان خاتم الانبیاء مشهد ارجاع شدند تا رایگان درمان شوند.

مدیر کل بهزیستی گلستان همچنین گفت : پارسال 46 میلیون تومان برای تامین هزینه خانواده های نیازمند و 150 میلیون تومان برای فعالیت اپتومتریست هزینه کردیم.

  16 تیر 1399
تگ ها :

seydnews@gmail.com

نظرات 0
ارسال نظر
پررنگ کج خط دار خط دار در وسط | سمت چپ وسط سمت راست | قرار دادن شکلک قراردادن لینکقرار دادن لینک حفاظت شده انتخاب رنگ | پنهان کردن متن قراردادن نقل قول تبدیل نوشته ها به زبان روسی قراردادن Spoiler

شرکت داده پردازان نیک نام ققنوس پارس تلگرام صیدنیوز