استاندار گلستان:
برگزاری عروسی و عزا در اماکن عمومی و خصوصی جرم است/ احتمال استقرار بیمارستان صحرایی در گنبدکاووس

حق‌شناس گفت: شیوع کرونا در شرق استان گلستان به اوج رسیده و با ادامه این روند ممکن است در شرق استان بیمارستان صحرایی مستقر کنیم.

به گزارش صیدنیوز، هادی حق‌شناس در جمع خبرنگاران اظهار کرد: همچنان از کادر درمان که در این مدت زحمات زیادی کشیدند و مردم استان که توصیه‌ها را رعایت کردند تشکر می‌کنیم.

استاندار گلستان با بیان اینکه موج دوم کرونا در تمام کشور آغاز شده، خاطرنشان کرد: زمانی که وضعیت قرمز می‌شود تصمیم‌گیری با ستاد ملی مقابله با کرونا است و دانشگاه علوم پزشکی آن را اطلاع رسانی خواهد کرد.

وی، افزود: در حال حاضر مشکل عمده ما در شرق استان است زیرا بخشی از واحدهای درمانی تکمیل شده و تلاش کردیم تا بیماران را به سایر واحدهای درمانی منتقل کنیم اما بیماران و همراهان تمایلی به این انتقال ندارند و با ادامه این روند ممکن است در شرق استان بیمارستان صحرایی مستقر کنیم.

حق شناس، ابراز کرد: در موج دوم عادت مردم به زندگی عادی و خسته‌ شدن از شرایط اسفند و فروردین بیشترین اثرگذاری را داشته، در گلستان در فصل بهار مشکل جدی نداشتیم و بیماری به حالت ثبات رسیده بود اما شیوع کرونا در تیرماه در شرق استان به اوج رسید.

استاندار گلستان با بیان اینکه یکی از عوامل افزایش شیوع کرونا در استان برگزاری مراسم عروسی و عزا است،یاد آورشد: هفته قبل در ستاد استانی مقابله با کرونا ممنوعیت برگزاری مراسم عروسی و عزا را در تمام استان مصوب کردیم و امیدواریم در این یک هفته مردم از این مصوبه تمکین کنند.

وی ادامه داد: برگزاری عروسی و عزا در اماکن عمومی و خصوصی جرم است و در صورت این اتفاق دادستانی با آن برخورد خواهد کرد.

حق شناس، گفت: قطعا عدم برگزاری عروسی و عزا در کاهش شیوع کرونا اثرگذار است، همچنین استفاده از ماسک و عدم حضور در اجتماعات موجب خواهد شد تا از موج دوم هم به سلامت عبور کنیم.

  22 تیر 1399
تگ ها :

seydnews@gmail.com

نظرات 0
ارسال نظر
پررنگ کج خط دار خط دار در وسط | سمت چپ وسط سمت راست | قرار دادن شکلک قراردادن لینکقرار دادن لینک حفاظت شده انتخاب رنگ | پنهان کردن متن قراردادن نقل قول تبدیل نوشته ها به زبان روسی قراردادن Spoiler

شرکت داده پردازان نیک نام ققنوس پارس تلگرام صیدنیوز