دادستان عمومی و انقلاب مرکز استان گلستان:
افزایش مالباختگان باند فروشندگان عتیقه های تقلبی / رسیدگی پرونده در دادسرای گرگان

دادستان عمومی و انقلاب مرکز استان گلستان گفت: تاکنون 7 مالباخته که گرفتار فروشندگان عتیقه های تقلبی شدند شکایت کرده اند.

به گزارش صیدنیوز، حجت الاسلام سیدرضا سیدحسینی با تاکید بر این که احتمال افزایش مالباختگان وجود دارد افزود: مجموع پولی که مالباختگان برای خرید عتیقه های تقلبی از دست داده اند تا کنون به 5 میلیارد تومان رسیده است .

سیدحسینی افزود: تحقیقات اولیه نشان می دهد اعضای این باند دست کم، 10 نفرند که 4 نفرشان دستگیر شده اند و بقیه تحت تعقیب اند .

دادستان سیدحسینی ادامه داد: متهمان این پرونده در چند استان از جمله گلستان، مازندران،خراسان رضوی و خراسان شمالی با فعالان اقتصادی و کسبه طرح دوستی می‌ریختند و سپس با این ادعا که یک بار عتیقه گرانبها پیدا کرده اند، از آنان کلاهبرداری می‌کردند.

وی ادامه داد: متهمان ابتدا اشیا عتیقه اصل به خریداران نشان می‌دادند و پس از جلب اعتماد، وقتی خریدار با پول سرقرار حاضر می شد عتیقه‌های تقلبی به آنان تحویل می دادند و خریدارانی هم که سرقرار متوجه تقلبی بودن عتیقه ها می شدند تهدید می کردند و پولشان را می گرفتند .

دادستان سیدحسینی گفت: اعضای این باند به علت شرایط کرونا با ماسک و هویت جعلی با خریداران طرح دوستی می ریختند که همین موضوع کار شناسایی متهمان را سخت کرده بود اما با تلاش های بازپرس پرونده و پلیس آگاهی ، متهمان شناسایی و به دام افتادند.

دادستان مرکز استان گفت: کارشناسان میراث فرهنگی هم اعلام کردند اشیایی که متهمان با آن ها خریداران را فریب می دادند ارزش تاریخی ندارد.

  3 شهریور 1399
بخش : استان گلستان / قضاییه
کد خبر: 68287
تگ ها :

seydnews@gmail.com

نظرات 0
ارسال نظر
پررنگ کج خط دار خط دار در وسط | سمت چپ وسط سمت راست | قرار دادن شکلک قراردادن لینکقرار دادن لینک حفاظت شده انتخاب رنگ | پنهان کردن متن قراردادن نقل قول تبدیل نوشته ها به زبان روسی قراردادن Spoiler

شرکت داده پردازان نیک نام ققنوس پارس تلگرام صیدنیوز