نماینده مردم حوزه شرق گلستان:
نگرانی‌های مردم از آلایندگی کارخانه سیمان گلستان به مقامات بالادستی انعکاس داده شده است

https://cdn.yjc.ir/files/fa/news/1399/7/4/12643877_750.jpg

نماینده مردم حوزه شرق گلستان گفت:نگرانی‌های مردم از کارخانه سیمان پیوند گلستان به مقامات بالادستی انعکاس داده شده که امید است با رفع موانع زیست محیطی توسط کارخانه نگرانی مردم تا حدودی برطرف شود.

به گزارش صیدنیوز، رضا آریان پور نماینده مردم حوزه شرق گلستان در مجلس شورای اسلامی از شهرستان‌های مینودشت، گالیکش، کلاله و مراوه تپه در جلسه آخرین وضعیت کارخانه سیمان پیوند گلستان گفت:از دیرباز نظرات متفاوتی در رابطه با خطرات زیست محیطی این کارخانه برای مردم منطقه وجود داشته است و این آلایندگی در شرایط فعلی به دوتا دو نیم برابری بالاتر از استاندارد آن رسیده است.
 
او افزود: نگرانی‌های مردم از این کارخانه به مقامات بالادستی انعکاس داده شده که امید است با رفع موانع زیست محیطی توسط کارخانه نگرانی مردم تا حدودی برطرف شود و اگر تا مهلت داده شده نتوانیم کیسه‌های بگ هوس کارخانه سیمان را از گمرک تهران تحویل بگیریم تا مشکل آلایندگی موجود را برطرف کنیم ناگزیر به تعطیلی کارخانه هستیم.

فرید فرهادی مدیر کارخانه سیمان پیوند گلستان افزود: با توجه به وجود فروش کلینکر تا مدت یک ماه بعد از تعطیلی کارخانه هم می توانیم شرایط کاری را برای کارگران این کارخانه فراهم کنیم.
 
او افزود: باجابجایی مبلغ ۵ میلیارد تومان وجه از طریق صراف مورد نظر نسبت به خرید کیسه‌های بگ هوس به ظرفیت یک کامیون ده چرخ اقدام شده است که کیسه‌های مورد نظر با توجه به مسائل و مشکلات پیش آمده اداری و وضعیت کنونی ارزی در گمرک تهران متوقف است که با اخذ مجوز از معاون ریاست جمهوری در شرف آزادسازی کیسه‌های مربوطه برای تعویض آن هستیم که به محض تحویل در اسرع وقت اقدام خواهد شد.

فرهادی  در رابطه با انفجارات انجام شده در نیل کوه گفت: از روز‌های اول برای هر پارت انفجار ۴الی ۵تن مواد الکترونیکی استفاده می‌کردیم، ولی از سال ۹۳ کامل از چاشنی نانول برای هر پارت انفجار دو و نیم تن استفاده می کنیم که هیچ گونه لرزشی را در بر نخواهد داشت.
 
فرهادی میزان ارزش افزوده پرداختی این کارخانه به دارایی را ۱۶ میلیارد تومان اعلام کرد و گفت: طی ۱۰ سالی که کارخانه راه اندازی شده است حتی یک ریال نیز سود به بنیاد و یا سهامداران پرداخت نشده است.
 
او تاکید کرد: تا پارسال کارخانه زیان ده بوده و فقط در سال گذشته یک مقدار سود داده است که در این رابطه ۴۸ میلیارد تومان جبران زیان انباشته را کرده‌ایم و پارسال مبلغ ۳۳ میلیارد تومان به دستور بنیاد مستضعفان به سیل زدگان کمک کردیم.

  4 مهر 1399
تگ ها :

seydnews@gmail.com

نظرات 0
ارسال نظر
پررنگ کج خط دار خط دار در وسط | سمت چپ وسط سمت راست | قرار دادن شکلک قراردادن لینکقرار دادن لینک حفاظت شده انتخاب رنگ | پنهان کردن متن قراردادن نقل قول تبدیل نوشته ها به زبان روسی قراردادن Spoiler

شرکت داده پردازان نیک نام ققنوس پارس تلگرام صیدنیوز