بخشش ۱۱ محکوم به قصاص در گلستان

https://cdn.yjc.ir/files/fa/news/1399/7/7/12662583_139.jpg

رییس کل دادگستری استان گلستان گفت: ۱۱ محکوم به قصاص درنیمه نخست امسال، با گذشت اولیای دم و پادرمیانی اعضای شورای حل اختلاف، دوباره به زندگی بازگشتند.

به گزارش صیدنیوز، هادی هاشمیان رییس کل دادگستری گلستان با اشاره به فعالیت ۴۴ شعبه ویژه صلحی در دادسرا‌ها و دادگستری‌ها و زندان‌های گرگان و گنبد کاووس افزود: اعضای این شعب در پرونده‌هایی که شاکی خصوصی دارند، برای سازش طرفین تلاش می‌کنند.

هاشمیان تاکید کرد: در پرونده‌های ویژه مانند قتل، اعضای شورا‌های حل اختلاف پس از مشاهده آثار ندامت در مجرم و اصلاح رفتار او برای سازش اقدام می‌کنند و در برخی موارد پس از سال‌ها تلاش و برگزاری جلسات مختلف و حتی سفر به شهر‌ها و استان‌های دیگر برای دیدار با بزرگان خانواده‌ها موفق به کسب رضایت از خانواده‌های داغدار می‌شوند.

این مقام ارشد قضایی استان گفت: تنوع قومی و مذهبی و فرهنگی موجود در استان فرصت کم نظیری برای گسترش فرهنگ صلح و سازش در استان ایجاد کرده است و امروز ریش سفیدان و معتمدان و علما هم در کنار شورای حل اختلاف به مدد دستگاه قضایی آمده اند تا فرهنگ نبوی گذشت و بخشش را در جامعه فراگیر کنند.

پارسال با گذشت بزرگوارانه اولیای دم و پادرمیانی اعضای شورای حل اختلاف به ۱۶ محکوم به قصاص فرصت دوباره زندگی بخشیده شد.

  7 مهر 1399
بخش : استان گلستان / قضاییه
کد خبر: 68709
تگ ها :

seydnews@gmail.com

نظرات 0
ارسال نظر
پررنگ کج خط دار خط دار در وسط | سمت چپ وسط سمت راست | قرار دادن شکلک قراردادن لینکقرار دادن لینک حفاظت شده انتخاب رنگ | پنهان کردن متن قراردادن نقل قول تبدیل نوشته ها به زبان روسی قراردادن Spoiler

شرکت داده پردازان نیک نام ققنوس پارس تلگرام صیدنیوز