با حضور معاون رئیس جمهور و رئیس بنیاد شهید و امور ایثارگران و استاندار گلستان؛
تفاهم نامه تامین مسکن و ساماندهی اشتغال جامعه ایثارگری استان امضا شد

تفاهم نامه تامین هزار مسکن و ساماندهی اشتغال و کارآفرینی برای هزار نفر از جامعه خانواده معظم شهداء و ایثارگران در استان با حضور معاون رئیس جمهور و رئیس بنیاد شهید و امور ایثارگران و استاندار گلستان امضا شد.

به گزارش صیدنیوز، در مراسمی با حضور مهندس سعید اوحدی حضور معاون رئیس جمهور و رئیس بنیاد شهید و امور ایثارگران ، دکتر حق شناس استاندار گلستان ، نمایندگان مردم در مجلس شورای اسلامی، مدیران دستگاه های اجرایی و خصوصاً خانواده معزز شهدای انقلاب، جنگ تحمیلی، ترور، حادثه منا و خدمت در سیل گلستان تفاهم نامه تامین هزار مسکن و ساماندهی اشتغال و کارآفرینی برای هزار نفر از جامعه خانواده معظم شهداء و ایثارگران در استان به امضا رسید.

استاندار گلستان در آیین امضای این تفاهم نامه خواهان کمک معیشتی به 700 جانباز زیر 25 درصد استان که فاقد شغل هستند و از وضعیت مالی نامناسبی برخوردار هستند ، شد.

دکتر حق شناس گفت: شهدای خدمت استان در شرایط سختی به دلیل حس نوعدوستی به کمک هم میهنان خود پرداختند و امروز وظیفه ما حمایت از خانواده های آنان است.

وی ادامه داد: 93 درصد گلزارهای شهدا در گلستان ساماندهی شده و امیدواریم با همکاری بنیاد شهید ساماندهی گلزار شهدا در گلستان تکمیل شود.

استاندار گلستان انتشار کتاب شهدای استان را اقدامی ماندگار دانست که می تواند از طریق همکاری بنیاد شهید و بنیاد حفظ آثار صورت پذیرد.

همچنین در آیین امضا تفاهم نامه مسکن و اشتغال جامعه ایثارگری استان، معاون رئیس جمهور و رئیس بنیاد شهید و امور ایثارگران اظهار کرد: بنده خاطرات زیادی از استان گلستان خصوصاً در زمان حادثه منا و شهادت مظلومانه 49 شهید این استان دارم که نشان از مظلومیت، متانت، صبوری و بصیرت مردم این استان دارد.

سعید اوحدی گفت: بی تردید کشور به برکت همبستگی و بصیرت موجود در کشور از گردنه سخت فعلی که جنگ تمام عیار اقتصادی ظالمانه است عبور خواهد کرد.

وی افزود: ترویج فرهنگ ایثار و شهادت ارتقا اخلاق و بصیرت به مثابه شهداست و اعتبار بنیاد شهید در خدمت به خانواده شهدا، پدران و مادران شهید و فرزندان شهداست.

معاون رئیس جمهور یادآور شد: از زمان تصدی هر هفته در یک استان حاضر شدم و سفر به گلستان چهاردهمین سفر ماست که تلاش داریم با ایجاد هزار شغل در این استان و تامین زمین برای هزار واحد مسکونی در گلستان قدری از دغدغه های خانواده معظم شهدا و ایثارگران را بکاهیم.

رئیس بنیاد شهید و امور ایثارگران تصریح کرد: باید با همکاری نمایندگان مجلس چند حکم ارزشمند در خصوص اشتغال جامعه ایثارگری در احکام برنامه هفتم توسعه گنجانده شود تا اشتغال در زمینه بکار گیری فرزندان جامعه ایثارگری شتاب بگیرد.

همچنین در این مراسم نمایندگان مردم در مجلس شورای اسلامی و تعدادی از مدیران دستگاه های اجرایی به بیان دغدغه ها و نقطه نظرات خود پیرامون وضعیت خانواده شهدا و ایثارگران استان پرداختند.

  15 مهر 1399
بخش : استان گلستان / ایثاروشهادت
کد خبر: 68779
تگ ها :

seydnews@gmail.com

نظرات 0
ارسال نظر
پررنگ کج خط دار خط دار در وسط | سمت چپ وسط سمت راست | قرار دادن شکلک قراردادن لینکقرار دادن لینک حفاظت شده انتخاب رنگ | پنهان کردن متن قراردادن نقل قول تبدیل نوشته ها به زبان روسی قراردادن Spoiler

تریل شرکت داده پردازان نیک نام ققنوس پارس تلگرام صیدنیوز