رییس کل دادگستری گلستان خبر داد:
برخورد با مدعیان وکالت و کارشناسی تضمینی در گلستان

https://cdn.yjc.ir/files/fa/news/1399/7/21/12744636_294.jpg

رئیس کل دادگستری گلستان گفت: وکالت و کارشناسی با عنوان تضمینی حیثیت دستگاه قضایی را خدشه دار می‌کند.

به گزارش صیدنیوز، هادی هاشمیان رئیس کل دادگستری گلستان  در نشست فصلی روسای دادگستری‌ها و دادستان‌های سراسر استان از آنان خواست: وکلا و کارشناسانی را که مدعی اند می‌توانند رای پرونده را حتی به ناحق برای طرفین بگیرند، شناسایی و برخورد کنند.

هاشمیان افزود: ادعای وکالت تضمینی وجهه قضات و کارکنان شریف را خدشه دار می‌کند.

رئیس کل دادگستری در ادامه این نشست، بر رفتار مناسب با مردم هم تاکید کرد و گفت: رفتار قضات و کارکنان با مراجعان باید بر مبنای کرامت انسانی باشد.

هادی هاشمیان در ادامه سخنان خود بر برخورد با فساد هم تاکید کرد و گفت: در مبارزه با فساد به ویژه در مورد زمین خواری علاوه بر برخورد با متخلفان باید بر راه‌های پیشگیری از بروز آن نیز تمرکز شود.

هاشمیان از دادستان‌ها خواست: برای جلوگیری از زمین خواری با دستگاه‌های اجرایی برای سنددار کردن اراضی دولتی و انفال اتمام حجت کنند.

او با تاکید بر این که اجرای طرح کاداستر برای نجات انفال حیاتیست گفت: دادستان‌ها برای مدیرانی که پس از مهلت قانونی، برای دریافت سند کاداستری کاری انجام ندهند، اعلام جرم کنند.

هاشمیان گفت: وظیفه ما حمایت از کسانیست که سرمایه خود را به جای دلالی و اخلال در بازار ارز و طلا وارد بخش تولید کرده اند.

رئیس کل دادگستری گلستان گفت: امسال ۲ هزار و ۸۸۶ رای جایگزین حبس در محاکم استان صادر شد که حدود ۲۸ درصد بیشتر از مدت مشابه پارسال است و صدور این احکام یکی از علل کاهش ۷ و نیم درصدی ورودی زندان‌های استان است.

فعال کردن دادرسی الکترونیک، استفاده از مشارکت‌های مردمی برای سازش پرونده‌ها، کاهش پرونده‌های معوق و ساماندهی پرونده‌های اجرای احکام از دیگر محور‌های جلسه امروز بود.

  21 مهر 1399
بخش : استان گلستان / قضاییه
کد خبر: 68839
تگ ها :

seydnews@gmail.com

نظرات 0
ارسال نظر
پررنگ کج خط دار خط دار در وسط | سمت چپ وسط سمت راست | قرار دادن شکلک قراردادن لینکقرار دادن لینک حفاظت شده انتخاب رنگ | پنهان کردن متن قراردادن نقل قول تبدیل نوشته ها به زبان روسی قراردادن Spoiler

تریل شرکت داده پردازان نیک نام ققنوس پارس تلگرام صیدنیوز