رئیس دانشگاه علوم پزشکی گلستان:
گلستان مشکلی درزمینه تولیدماسک ندارد/نرخ مصوب ۱۳۰۰تومان رعایت شود

رئیس دانشگاه علوم پزشکی گلستان با بیان این که سه کارخانه ماسک در استان فعال هستند، گفت: ماسک باید مطابق با نرخ سازمان غذا و دارو و تعزیرات یعنی با قیمت هزار و ۳۰۰ تومان عرضه شود.

به گزارش صیدنیوز، عبدالرضا فاضل، اظهارکرد: در مقطعی از اسفندماه در استان تولید ماسک نداشتیم ولی هم اکنون سه کارخانه تولید ماسک و ۶ کارخانه مواد شوینده در گلستان فعال است.

وی افزود: یکی از مصوبات ستاد کرونای استان این بود که مجتمع صنعتی تولید ماسک در شهرستان گنبدکاووس با تولید روزانه ۵۰۰ هزار ماسک مجوز توزیع گرفت و این مجموعه زیر نظر کارشناسان غذا و دارو فعال خواهد بود.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی گلستان بیان کرد: در حال حاضر وضعیت استان از نظر تولید ماسک خوب بوده ولی باید مطابق با نرخ سازمان غذا و دارو و تعزیرات یعنی با قیمت هزار و ۳۰۰ تومان عرضه شود.

فاضل تصریح کرد: اگر ماسک در داروخانه یا فروشگاهی بیش از این عرضه شد برخورد قانونی صورت خواهد گرفت.

وی اضافه کرد: چند ماه گذشته در تهیه پارچه و مواد اولیه تولید ماسک مشکلاتی وجود داشت ولی هم اکنون سهمیه دولتی ارائه می‌شود و امیدواریم که ارائه کنندگان ماسک این قیمت را رعایت کنند.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی گلستان گفت: کارشناسان غذا و دارو و تعزیرات با گرانفروشان برخورد کرده و چند واحد در استان پلمب شده است.

فاضل همچنین بیان کرد: یک ماه گذشته طبق بررسی‌ها، ۷۵ درصد مردم استان پروتکل‌ها را رعایت کرده ولی هم اکنون این رقم به ۵۰ درصد رسیده است و اگر می‌خواهیم پیک سومی را شاهد نباشیم باید درصد استفاده از وسایل محافظت فردی را بالا ببریم.

 

  28 مهر 1399
بخش : استان گلستان / سلامت
کد خبر: 68941
تگ ها :

seydnews@gmail.com

نظرات 0
ارسال نظر
پررنگ کج خط دار خط دار در وسط | سمت چپ وسط سمت راست | قرار دادن شکلک قراردادن لینکقرار دادن لینک حفاظت شده انتخاب رنگ | پنهان کردن متن قراردادن نقل قول تبدیل نوشته ها به زبان روسی قراردادن Spoiler

شرکت داده پردازان نیک نام ققنوس پارس تلگرام صیدنیوز