رئیس پلیس فتا استان گلستان:
مومو رفتارهای خطرساز ترویج می کند

مومو رفتارهای خطرساز ترویج می کند

رئیس پلیس فتا گلستان گفت: در گلستان پرونده‌ای با موضوع چالش مومو نداشته ایم البته به نظر می‌آید برخی از خانواده‌ها با این چالش روبرو شده اند.

به گزارش صیدنیوز، سرهنگ ابراهیم پرسا اظهار کرد: در گلستان پرونده‌ای با موضوع چالش مومو نداشته البته ارسال پیام‌هایی از سوی مومو به برخی از شهروندان را شاهد بودیم که به نظر می‌آید برخی از خانواده‌ها و کاربران با چالش روبرو شده‌اند.

وی افزود: بازی مومو قبلاً در مجموعه فیسبوک وجود داشت ولی اخیراً از طریق واتساپ منتشر شده است که در آن اکانت مومو یک لینک تماس فرستاده و در ادامه با کلیک بر آن لینک گفتگو و چالش آغاز می‌شود.

رئیس پلیس فتا گلستان بیان کرد: این حساب کاربری افراد را به رفتارهای خطرناک و خشونت آمیز دعوت می‌کند.

وی با اشاره به ورود قشر کودک و نوجوان در سامانه شاد گفت: مومو هم اکنون کودکان و نوجوانان را هدف قرار داده زیرا آنها اطلاعات کمی در زمینه اینترنت و فضای مجازی دارند.

پرسا توضیح داد: کسانی که عضو واتساپ هستند اگر بر روی پیام دعوت کلیک کرده و چالش را آغاز کنند امکان سرقت اطلاعات کاربران و مزاحمت‌های تلفنی بعدی هم وجود دارد.

وی بیان کرد: ارسال پیام خشونت آمیز و تصاویر وحشتناک، ترغیب نوجوانان به تهدید و خودکشی، سرقت اطلاعات شخصی، باج خواهی و غیره از جمله خطرهای این چالش است.

رئیس پلیس فتا گلستان تصریح کرد: حتی اگر فرد درگیر در این چالش اکانت خود را پاک کرده و دوباره وارد شود، مومو امکان احصا شماره تلفن فرد را دارد مگر اینکه پیام رسان واتساپ را پاک کرده و با شماره جدید وارد شود.

پرسا تاکید کرد: والدین باید در کنار فرزندان خود بوده و مراقب آنها در بازی‌های اینترنتی و پیام رسان ها باشند.

  29 مهر 1399
بخش : استان گلستان / جامعه
کد خبر: 68950
تگ ها :

seydnews@gmail.com

نظرات 0
ارسال نظر
پررنگ کج خط دار خط دار در وسط | سمت چپ وسط سمت راست | قرار دادن شکلک قراردادن لینکقرار دادن لینک حفاظت شده انتخاب رنگ | پنهان کردن متن قراردادن نقل قول تبدیل نوشته ها به زبان روسی قراردادن Spoiler

شرکت داده پردازان نیک نام ققنوس پارس تلگرام صیدنیوز