برخورد جدی پلیس با تورهای غیرمجاز گردشگری در گلستان/۵۰ تور غیرمجاز شناسایی شد

برخورد جدی پلیس با تورهای غیرمجاز گردشگری در گلستان/۵۰ تور غیرمجاز شناسایی شد

فرمانده انتظامی گلستان گفت: تورهای غیرمجاز خط قرمز پلیس است و حتماً و به جد با برگزارکنندگان آن برخورد خواهیم کرد.

به گزارش صیدنیوز، سرهنگ سعید دادگر در دیدار با احمد تجری، مدیرکل میراث فرهنگی استان اظهار داشت: استان گلستان ظرفیت بسیار بالایی در گردشگری دارد که نیازمند توجه ویژه به این حوزه است.

وی افزود: ایمنی، امنیت و خدمات سه اصلی است که نیروی انتظامی وظیفه دارد آن را برای مسافران و گردشگران تأمین کند.

فرمانده انتظامی گلستان افزود: تأسیسات غیرمجاز و کسانی که مجوز رسمی از اداره کل میراث فرهنگی ندارند متأسفانه در این استان زیاد هستند؛ در وهله نخست مستلزم برنامه‌ریزی و همکاری سایر دستگاه‌های متولی امر ساماندهی و برخورد قضایی با آن‌هاست.

وی بیان داشت: به‌هیچ‌وجه مخالف برگزاری تورهای گردشگری و شادی مسافران و گردشگران نیستیم و مهم‌ترین اصل برای نیروی انتظامی رعایت موازین شرع و اسلام است که نباید نادیده گرفته شود. اما تورهای غیرمجاز خط قرمز پلیس است و حتماً و به جد با برگزارکنندگان آن برخورد خواهیم کرد و آمادگی هرگونه همکاری با اداره کل میراث فرهنگی استان در این زمینه وجود دارد.

سرهنگ دادگر گفت: شیوع ویروس کرونا در شرایط فعلی فرصتی است که می‌توانیم سهل‌تر و با برنامه‌ریزی خوب و منسجم و با همکاری دستگاه‌های اجرای مرتبط نسبت به ساماندهی و جمع‌آوری تأسیسات گردشگری و تورهای گردشگری غیرمجاز اقدام کنیم. مطمئن باشید در موضوع برخورد با تأسیسات و تورهای گردشگری غیرمجاز دستگاه‌هایی که کم‌کاری کنند و یا همکاری نکنند را حتماً معرفی خواهیم کرد.

وی خاطرنشان کرد: میراث فرهنگی و تاریخی، هویت و شناسنامه ماست و حتماً در برخورد با حفاران غیرمجاز و قاچاقچیان این حوزه با جدیت تمام برخورد خواهیم کرد.

احمد تجری، مدیرکل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی استان نیز گفت: با توجه به شیوع ویروس کرونا صنعت گردشگری استان شرایط سختی را سپری می کند و لازم است همه دستگاه‌های اجرایی و به ویژه نیروی انتظامی استان در جهت حمایت از این حوزه در کنار جوامع گردشگری استان باشند.

وی بیان داشت: تورهای غیرمجاز هم قوانین شرع و شئونات اسلامی را رعایت نمی‌کنند و از سویی سلامت و امنیت افراد در این‌گونه تورها به دلیل نداشتن مجوز تضمین و قابلیت پیگیری وجود ندارد که متأسفانه در این خصوص شاهد اتفاقات بدی هم بودیم.

تجری گفت: با همکاری پلیس فتا و پلیس نظارت بر اماکن عمومی استان گلستان در یک عملیات مشترک در دی و بهمن‌ماه سال گذشته بیش از ۵۰ تور غیرمجاز که شبکه‌های مجازی هم بسیار فعال بودند شناسایی و اقدامات قانونی انجام گرفت.

وی افزود: میراث فرهنگی استان گنجینه‌ای بسیار ارزشمند است که متأسفانه امسال شاهد افزایش حفاری‌های غیرمجاز در سطح استان هستیم که بسیاری از آن‌ها دستگیرشده و انتظار داریم این همکاری عملیاتی و اطلاعاتی مشترک همچنان ادامه و افزایش یابد.

  5 آبان 1399
تگ ها :

seydnews@gmail.com

نظرات 0
ارسال نظر
پررنگ کج خط دار خط دار در وسط | سمت چپ وسط سمت راست | قرار دادن شکلک قراردادن لینکقرار دادن لینک حفاظت شده انتخاب رنگ | پنهان کردن متن قراردادن نقل قول تبدیل نوشته ها به زبان روسی قراردادن Spoiler

شرکت داده پردازان نیک نام ققنوس پارس تلگرام صیدنیوز