سرپرست مرکز بزرگ اسلامی شمال کشور:
پیامبر (ص) به عنوان شخصیت وحدت ساز به جهان معرفی شود

https://media.mehrnews.com/d/2017/07/12/2/2512019.jpg

حجت الاسلام دیلم سرپرست مرکز بزرگ اسلامی شمال کشور در گفت و گو با صیدنیوز گفت: یکی از الگوهای جهان اسلام و بشریت وجود نازنین پیامبر گرامی اسلام به عنوان محور وحدت همه مسلمانان است.

وی با بیان اینکه دشمن همیشه به دنبال ایجاد تفرقه بین مسلمانان و تضعیف جایگاه قرآن، معارف الهی، الگوها و شخصیت های ماست، افزود: متاسفانه چندین سال است که در کشورهای غربی و اروپایی به ویژه در فرانسه، نشریات مختلف به ساحت نورانی و مقدس پیامبر گرامی اسلام توهین میکنند.
حجت الاسلام دیلم گفت: موضوع اهانت نشریه فرانسوی با محکومیت همه جهان اسلام رو به رو شد.
وی ادامه داد:  افرادی که به عنوان مسئولان دولت و سیاست گذاران هستند وارد مباحث عقیدتی و اختلافی بین مسلمانان و توهین به مقدسات می شوند و رییس جمهور فرانسه نه تنها توهین هایی که نشریات فرانسوی برروی آن صحه می گذارند بلکه آن ها را تقویت هم می کند.
سرپرست مرکز بزرگ اسلامی گفت: مسلمانان باید آگاه باشند و راهکارهایی برای این حوادث داشته باشند، نخبگان و محصلان و دانشجویان ما باید در همه حوزه ها موضوع محکومیت را داشته باشند.
وی ادامه داد: باید از ابتدا محبت پیامبر اکرم (ص) را در فرزندان تقویت کنیم تا شناخت نسبت به سنت پیامبر(ص) به صورت عملی در وجود همه مسلمانان نهفته شود.
دیلم گفت: محکومیت این عمل نباید صرفا در بیان محکومیت خالی باشد بلکه باید تولیدات مختلفی و با استفاده از تصاویر مناسب این محکومیت منتشر شود.
وی ادامه داد: باید در نشست های نخبگان به شخصیت پیامبر (ص) پرداخته شود و از وجود پیامبر برای وحدت و همدلی و کنار هم قرار گرفتن مسلمانان استفاده شود،  استفاده از ابزارها، مصاحبه ها، استفاده از هنر و خطاطی و ... هم می تواند به این موضوع کمک کند.

  6 آبان 1399
بخش : استان گلستان / فرهنگ
کد خبر: 69015
تگ ها :

seydnews@gmail.com

نظرات 0
ارسال نظر
پررنگ کج خط دار خط دار در وسط | سمت چپ وسط سمت راست | قرار دادن شکلک قراردادن لینکقرار دادن لینک حفاظت شده انتخاب رنگ | پنهان کردن متن قراردادن نقل قول تبدیل نوشته ها به زبان روسی قراردادن Spoiler

شرکت داده پردازان نیک نام ققنوس پارس تلگرام صیدنیوز