دفترچه بیمه پایه سلامت به صورت رایگان در اختیار مشمولین قرار می گیرد

دفترچه بیمه پایه سلامت به صورت رایگان در اختیار مشمولین قرار می گیرد

دفترچه بیمه پایه سلامت رایگان ، در دوره شیوع بیماری ناشی از ویروس کرونا بدون الزام به ارزیابی وسع ، در اختیار مشمولین قرار می گیرد .

به گزارش صیدنیوز، با عنایت به مصوبه مذکور ، تا پایان سال جاری ، متقاضیان پوشش بیمه رایگان ( اعم از صدور اولیه یا تمدید ) در صورت سکونت در شهر ، می توانند بدون ثبت درخواست ارزیابی وسع از پوشش بیمه پایه سلامت رایگان با اعتبار شش ماهه برخوردار گردند .بدیهی است این گروه از بیمه شدگان مطابق ضوابط جاری صرفا" امکان استفاده از خدمات بخش دولتی را خواهند داشت .

خانوار های متقاضی پوشش بیمه ایرانیان ( به منظور استفاده از خدمات موسسات خصوصی ) کماکان می توانند بر اساس خود اظهاری و پرداخت حق بیمه کامل و یا با درخواست ارزیابی وسع و نتیجه آن ( پرداخت ۵۰ یا ۱۰۰ درصد حق بیمه ) و رعایت ضوابط مربوط به دوره انتظار ، پوشش بیمه ایرانیان دریافت نمایند .

بیمه شدگانی که در حال حاضر از پوشش بیمه سلامت همگانی ( رایگان ) برخوردار می باشند نیز ، در صورت تمایل می توانند پس از ابطال دفترچه بیمه سلامت ، از پوشش بیمه ایرانیان برخوردار گردند و از خدمات بخش خصوصی بهره مند گردند .

ساکنین روستاها ، شهرهای زیر  ۲۰۰۰۰ نفر و عشایر نیز می توانند تا پایان سال جاری بدون ارزیابی وسع پوشش بیمه روستاییان (رایگان ) با اعتبار شش ماهه دریافت و یا پوشش فعلی خود را در صورت اتمام اعتبار تمدید نمایند .

برای پیشگیری از ازدحام در دفاتر پیشخوان ، متقاضیان پوشش بیمه کماکان می توانند با مراجعه به آدرس : https://eservices.ihio.gov.ir/iscدرخواست خود را در سامانه ثبت وپس از انتخاب ، به پیشخوان مورد نظر مراجعه ودفترچه بیمه خانوار خویش را دریافت نمایند .

  21 آبان 1399
بخش : استان گلستان / سلامت
کد خبر: 69173
تگ ها :

seydnews@gmail.com

نظرات 0
ارسال نظر
پررنگ کج خط دار خط دار در وسط | سمت چپ وسط سمت راست | قرار دادن شکلک قراردادن لینکقرار دادن لینک حفاظت شده انتخاب رنگ | پنهان کردن متن قراردادن نقل قول تبدیل نوشته ها به زبان روسی قراردادن Spoiler

تریل شرکت داده پردازان نیک نام ققنوس پارس تلگرام صیدنیوز