فرمانده سپاه نینوا گلستان:
برگزاری ۱۵۰۰ برنامه ویژه هفته بسیج در گلستان/اجرای طرح شهید سلیمانی و طرح ۱۷ ربیع در استان گلستان

فرمانده سپاه نینوا گلستان از برگزاری یک هزار و ۵۰۰ برنامه ویژه هفته بسیج در استان خبر داد.

به گزارش صیدنیوز، سردار ملک شاهکویی فرمانده سپاه نینوا گلستان در نشست خبری هفته بسیج گفت: بسیج از صدر اسلام شکل گرفت و افراد زیادی در قالب نیروهای بسیجی در کنار پیامبر اکرم (ص) در جنگ ها حضور داشتند. 

وی افزود: بعد از هزار و ۴۰۰ سال امام راحل بسیج را زنده کرد و در تاریخ ۵ آذر سال ۵۸ دستور فرمان ارتش ۲۰ میلیونی را صادر کرد. 

ملک شاهکویی گفت: بسیج همواره در جبهه‌های مختلفی حضور داشته و در ایام شیوع کرونا هم در بحث غربالگری، ضدعفونی، تهیه ماسک و گان توزیع بسته های معیشتی و... حضوری فعال داشته است.

وی ادامه داد: ۶۰ هزار و ۵۸۶ نفر بسیجی در گروه های جهادی و برنامه های عنوان شده شرکت کرده اند. 

ملک شاهکویی اظهار کرد: در هفته بسیج که از ۳۰ آبان شروع می شود و تا ۶ آذرماه ادامه دارد یک هزار و ۵۰۰ برنامه با ۱۸۹ سرفصل و۱۴۱ برنامه شاخص در این ایام اجرا می شود. 

فرمانده سپاه نینوا گلستان گفت: ساخت ۲۳ مسکن محرومین در روستاهای محروم و کم برخوردار، اعزام کلینیک سیار دامپزشکی به روستاها، افتتاح طرح کلاس مهربانی و... از جمله برنامه های این هفته است. 

ملک شاهکویی افزود: در حادثه آتش سوزی جنگل توسکستان و اطفای حریق نیروهای بسیجی و گروه های جهادی حضوری فعال و نقش کلیدی داشتند، همچنین بالگرد هوا فضای سپاه در این ایام به اطفای آتش کمک می کرد. 

وی با اشاره به اجرای طرح ۱۷ ربیع در استان گفت: بعد از فرمایشات رهبر معظم انقلاب در رابطه با افزایش قیمت در بازار این طرح شکل گرفت و ۳۴۶ نفر بسیجی برای نظارت در بازار آموزش تخصصی دیده اند. 

فرمانده سپاه نینوا گلستان گفت: طرح شهید سلیمانی یکی دیگر از طرح های بسیج است که به منظور جلوگیری از شیوع کرونا  در شهرها و روستاهای استان اجرایی می شود. 

ملک شاهکویی افزود: از ابتدای شروع طرح رزمایش مومنانه در استان ۲۵۰ هزار بسته معیشتی توزیع شده است و این توزیع تا پایان سال ادامه دارد. 

وی ادامه داد:از سال ۸۱، ۴ هزار و ۶۱۰ طرح با هزینه نزدیک به ۳۰۰ میلیارد تومان در مرامزکمتر مورد توجه قرار گرفته در استان اجرا شده است.

  28 آبان 1399
بخش : استان گلستان / جامعه
کد خبر: 69220
تگ ها :

seydnews@gmail.com

نظرات 0
ارسال نظر
پررنگ کج خط دار خط دار در وسط | سمت چپ وسط سمت راست | قرار دادن شکلک قراردادن لینکقرار دادن لینک حفاظت شده انتخاب رنگ | پنهان کردن متن قراردادن نقل قول تبدیل نوشته ها به زبان روسی قراردادن Spoiler

شرکت داده پردازان نیک نام ققنوس پارس تلگرام صیدنیوز