تقدیر معاون اول قوه قضاییه از دادگستری گلستان

https://cdn.yjc.ir/files/fa/news/1399/9/16/13056534_642.jpg

معاون اول قوه قضاییه از تلاش‌ها و مجموعه اقدامات دادگستری گلستان برای مدیریت و رسیدگی پرونده‌ها در این استان قدردانی کرد.

به گزارش صیدنیوز، حجت الاسلام والمسلمین غلامحسین محسنی اژیه در پیام تقدیر خود از برنامه ریزی و تلاش‌ها در حوزه مدیریت امور دادگستری استان و اهتمام در کشف جرایم خشن، تعقیب و رسیدگی و اجرای احکام آن‌ها به صورت فوق العاده، از هادی هاشمیان رییس کل دادگستری و مجموعه دادگستری گلستان قدردانی کرد.

هادی هاشمیان رئیس کل دادگستری استان گلستان در این باره گفت: با تلاش همکاران ما ۷۰ درصد پرونده‌های مسن تعیین تکلیف و مدت زمان رسیدگی به پرونده‌ها در محاکم استان کمتر شد.

او افزود: راه اندازی اتاق‌های دادرسی الکترونیک، افزایش صدور آرای جایگزین حبس، بهبود کیفیت آرای صادر شده در محاکم، و ایحاد ساز و کار‌های پاسخگویی غیرحضوری به مردم را از جمله اقدامات دادگستری استان برای بهبود خدمت رسانی به مراجعان محاکم برشمرد.

هاشمیان به تلاش‌های استان برای کاهش جمعیت کیفری و صدور آرای جایگزین حبس اشاره کرد و گفت: در کنار این تلاش‌ها برای جلوگیری از به زندان رفتن کسانی که جرایم سبک مرتکب شده اند و سابقه کیفری ندارند، در برخورد با کسانی که امنیت و آرامش مردم را سلب می‌کنند و مزاحم نوامیس مردم می‌شود، مماشاتی در کار نیست.

او افزود: پرونده کسانی که جرایم خشن مرتکب می‌شوند در اولویت رسیدگی محاکم قرار می‌گیرد و پرونده آنان برای رسیدگی به قضات با تجربه و توانمند استان سپرده می‌شود.

  16 آذر 1399
بخش : استان گلستان / قضاییه
کد خبر: 69353
تگ ها :

seydnews@gmail.com

نظرات 0
ارسال نظر
پررنگ کج خط دار خط دار در وسط | سمت چپ وسط سمت راست | قرار دادن شکلک قراردادن لینکقرار دادن لینک حفاظت شده انتخاب رنگ | پنهان کردن متن قراردادن نقل قول تبدیل نوشته ها به زبان روسی قراردادن Spoiler

شرکت داده پردازان نیک نام ققنوس پارس تلگرام صیدنیوز