رئیس کل دادگستری گلستان در نشست فصلی شورای عالی قوه قضاییه خبر داد:
آزادی ۴۱۵ زندانی با اجرای طرح پایش و کمک خیرین / صدور سند برای ۹۳۰ هزار هکتار از مراتع و اراضی دولتی گلستان

آزادی 415 زندانی با اجرای طرح پایش و کمک خیرین / صدور سند برای 930 هزار هکتار از مراتع و اراضی دولتی گلستان

نشست فصلی شورای عالی قوه قضاییه با شورای قضایی استان‌ها امروز برگزار شد .

به گزارش صیدنیوز، رئیس کل دادگستری گلستان در جلسه امروز بخشی از عملکرد دادگستری استان را تشریح کرد.

رئیس کل دادگستری گلستان در این نشست به زندگی مسالمت آمیز  اقوام و مذاهب مختلف در استان اشاره کرد و گفت: ما در استان از این فرصت وحدت و همدلی برای حل و فصل دعاوی و اختلافات استفاده کردیم  که یکی از نتایج آن  امسال  هدیه زندگی دوباره به ۱۷ محکوم به قصاص با پادرمیانی علمای شیعه و سنی و اعضای شورای حل اختلاف بود .

هادی هاشمیان افزود: امسال ۷۲ درصد دعاوی که به علت جنبه خصوصی از دادسراها به شعب صلحی شورای حل اختلاف ارجاع شد ، مصالحه شد که یکی از نتایج خوب آن کاهش ورودی  ۵ هزار فقره پرونده به دادسراهای استان است..

هادی هاشمیان، کاهش جمعیت کیفری را یکی دیگر از دستاوردهای امسال دادگستری استان عنوان کرد و گفت: در کنار نظارت بر زندان ها و برقراری دادرسی الکترونیک در همه حوزههای قضایی با اجرای طرح پایش زندانیان در چند ماهه اخیر ۲۰۵ نفر آزاد شدند .

وی افزود: همچنین امسال ۲۱۰ نفر هم با کمک خیرین و ستاد دیه طعم آزادی را چشیدند.

رئیس کل دادگستری گلستان  از راه اندازی سامانه پیامکی برای ارتباط بی واسطه مردم با مسئولان قضایی استان خبر داد و گفت: در کنار نظارت های مرسوم ،  سامانه پیامکی برای نظارت مردم  بر دستگاه قضایی و دستگاه های اجرایی که امور عمومی انجام می دهند در دادگستری استان راه اندازی شد که نتیجه آن تشکیل چندین پرونده تخلف  در حوزه فساد اداری بود .

 هادی هاشمیان ، به تشکیل کارگروه عدل و آزادی های مشروع در دادگستری استان در راستای سند تحول قضایی هم اشاره کرد و گفت: در این کارگروه منتظر شکایت مردم و دستگاه ها نمی مانیم و در اموری که منافع جامعه را تهدید می کند راسا ورود و اقدام می کنیم.

هاشمیان از تلاش های اداره ثبت اسناد و املاک استان هم گفت و افزود: به منظور پیشگیری از زمین خواری و دست اندازی به انفال با پیگیری شورای حفظ حقوق بیت المال، سند  ۹۰۲ هزار هکتار  از مراتع و ۲۸ هزار هکتار از اراضی دولتی استان امسال صادر شد .

وی در ادامه سخنان خود به موفقیت های چشمگیر ستاد اقتصاد مقاومتی دادگستری استان هم در ادامه سخنان خود اشاره کرد و گفت: خوشبختانه با پیگیری دادگستری استان و مجموعه ای از مسئولان دستگاه های اطلاعاتی و امنیتی ، گره کور ۲۰ ساله پتروشیمی استان در حال بازشدن است و به زودی دستگاه قضایی خبرهای خوبی برای ۹۰ هزار عضو این شرکت  اعلام خواهد کرد .

  8 دی 1399
بخش : استان گلستان / قضاییه
کد خبر: 69508
تگ ها :

seydnews@gmail.com

نظرات 0
ارسال نظر
پررنگ کج خط دار خط دار در وسط | سمت چپ وسط سمت راست | قرار دادن شکلک قراردادن لینکقرار دادن لینک حفاظت شده انتخاب رنگ | پنهان کردن متن قراردادن نقل قول تبدیل نوشته ها به زبان روسی قراردادن Spoiler

تریل شرکت داده پردازان نیک نام ققنوس پارس تلگرام صیدنیوز