تبیین سند تحول قضایی در گلستان

https://cdn.yjc.ir/files/fa/news/1399/10/17/13237608_724.jpg

در جلسه روسای دادگستری‌ها و دادستان‌های گلستان سند تحول قضایی ابلاغ و راهکار‌های اجرای بهتر آن بررسی شد.

به گزارش صیدنیوز، هادی هاشمیان رئیس کل دادگستری گلستان گفت: مدتی است اجرای سند تحول قضایی  آغاز شده و بخشی از تحولات و چابکی دستگاه قضایی نتیجه اجرای آن است.

هاشمیان افزود: اجرای بی کم و کاست این سند، کیفیت خدمات قضایی به مردم را بهبود و عدالت قضایی را تحقق می‌بخشد.

او گفت: کیفیت آرا و کاهش زمان رسیدگی دو محور کلیدی است که در سند تحول قضایی دنبال می‌شود و همه قضات مکلفند در نشست‌های قضایی برای بهبود آرا و کاهش اطاله دادرسی هم اندیشی شود.

هاشمیان تاکید کرد: باید مردم تحول و دگرگونی ناشی از سند تحول قضایی را در ورود به دادگستری حس کنند.

رئیس کل دادگستری گلستان مبارزه با فساد و حفظ بیت المال را یکی از محور‌های مهم سند تحول قضایی برشمرد و افزود: در صورت تعلل دستگاه‌ها برای شکایت از کسانی که امور عمومی و حقوق عامه را تضییع می‌کنند، دادگستری علاوه بر برخورد با دست اندازان به بیت المال و نقض کنندگان حقوق عامه، برای مدیران دستگاه‌هایی که در گزارش تخلف کوتاهی می‌کنند نیز پرونده قضایی تشکیل می‌دهد.

هاشمیان گفت: نگاه به مقوله پیشگیری از وقوع جرم، حمایت از سرمایه‌گذاری، خدمات قضایی بر بستر الکترونیک، توجه به ارائه خدمات غیرحضوری و مبارزه با فساد در تمامی حوزه‌ها از جمله مهم‌ترین بخش‌های سند تحول قضایی است که اجرایی و عملیاتی کردن آن نیازمند تلاش و همت جهادی همه کارکنان قضایی و اداری دارد.

  19 دی 1399
بخش : استان گلستان / قضاییه
کد خبر: 69602
تگ ها :

seydnews@gmail.com

نظرات 0
ارسال نظر
پررنگ کج خط دار خط دار در وسط | سمت چپ وسط سمت راست | قرار دادن شکلک قراردادن لینکقرار دادن لینک حفاظت شده انتخاب رنگ | پنهان کردن متن قراردادن نقل قول تبدیل نوشته ها به زبان روسی قراردادن Spoiler

شرکت داده پردازان نیک نام ققنوس پارس تلگرام صیدنیوز