پرونده‌های توهین و تهدید به شورای حل اختلاف ارجاع داده می‌شود

https://cdn.yjc.ir/files/fa/news/1399/10/24/13278499_565.jpg

پرونده‌های توهین و تهدید به شعب صلحی شورای حل اختلاف ارجاع می‌شود.

به گزارش صیدنیوز، هادی هاشمیان رئیس کل دادگستری گلستان در جلسه غیرحضوری با قضات شهرستان گالیکش از آنان خواست از این پس دعاوی توهین و تهدید را به شعب صلحی شورای حل اختلاف ارجاع دهند.

او  با اشاره به حضور تیم‌های سازشی توانمند در شعب صلحی شورای حل اختلاف استان افزود: اعضای شعب صلحی که بیشتر آن‌ها از ریش سفیدان و معتمدان هر منطقه هستند می‌توانند خصومت‌های طرفین را حل و فصل و صلح و آرامش پایدار بین افراد ایجاد کنند.

هاشمیان ادامه داد: صدور رای در پرونده‌های با موضوع توهین و تهدید به رفع خصومت طرفین کمک چندانی نمی‌کند و در بسیاری از موارد، سبب تشدید اختلاف و تشکیل پرونده‌های جدید در محاکم می‌شود.

رئیس کل دادگستری گلستان بر استفاده از پابند‌های الکترونیک برای محکومان کیفری واجد شرایط هم تاکید کرد و گفت: نظارت الکترونیکی محکومان کیفری یکی از برنامه‌های قوه قضاییه است و بستر‌های استفاده از آن در گلستان هم فراهم شده است.

او بر پایش پرونده‌ها پیش از ارجاع به شعب تاکید کرد و گفت: پیش از ارجاع، نقص پرونده‌ها رفع و اتلاف وقت و هزینه مردم جلوگیری شود.

  24 دی 1399
بخش : استان گلستان / قضاییه
کد خبر: 69636
تگ ها :

seydnews@gmail.com

نظرات 0
ارسال نظر
پررنگ کج خط دار خط دار در وسط | سمت چپ وسط سمت راست | قرار دادن شکلک قراردادن لینکقرار دادن لینک حفاظت شده انتخاب رنگ | پنهان کردن متن قراردادن نقل قول تبدیل نوشته ها به زبان روسی قراردادن Spoiler

شرکت داده پردازان نیک نام ققنوس پارس تلگرام صیدنیوز