مدیرعامل شرکت بازآفرینی شهری ایران در بازدید از شهر تاریخی استرآباد(گرگان) عنوان کرد:
شکل‌گیری جریان مولدی برای ورود بخش خصوصی به شهر تاریخی استرآباد

https://cdn.bartarinha.ir/files/fa/news/1393/11/9/452698_721.jpg

مدیرعامل شرکت بازآفرینی شهری ایران گفت: با ورود راه و شهرسازی، میراث‌‍فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی و شهرداری گرگان به حوزه احیا شهر تاریخی استرآباد(گرگان)، جریان مولدی برای ورود بخش خصوصی به حوزه بهره‌برداری از بناهای تاریخی شکل‌گرفته است.

 

به گزارش صیدنیوز، مهدی عبوری معاون وزیر راه و شهرسازی و مدیرعامل شرکت بازآفرینی شهری ایران چهارشنبه 24 دی‌ماه 99 در بازدید از بناهای در حال احیا و مرمت با کاربری گردشگری در شهر تاریخی استرآباد(گرگان)، گفت: شرکت بازآفرینی شهری تلاش کرد تا با ورود به مرمت و احیا بناهای تاریخی در سطح کشور، الگویی برای سرمایه‌گذاری بخش خصوصی در بافت‌های تاریخی شکل‌گیرد.

او خاطرنشان کرد: مرمت و احیا بناهای تاریخی و بهره‌برداری از آن با کاربری گردشگری، جاذبه‌ای برای مسافران و گردشگران ایجاد می‌کند که باید با همکاری راه و شهرسازی، میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی و مدیریت شهری تداوم یابد.

مدیرعامل شرکت بازآفرینی شهری ایران بیان کرد: شرکت بازآفرینی شهری آمادگی دارد تا با همکاری شهرداری در مرمت و احیا گذرهای تاریخی شهر تاریخی استرآباد(گرگان) در قالب طرح مشخصی مشارکت کند.

زنجیره جذب گردشگر در شهر تاریخی استرآباد شکل‌گرفته است

احمد تجری مدیرکل میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی گلستان در این بازدید گفت: مشوق‌های تسهیلاتی در نظر گرفته‌شده و ایجاد زیرساخت‌های مناسب توسط اداره‌کل میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی استان، راه و شهرسازی و شهرداری در شهر تاریخی استرآباد( گرگان) موجب ترغیب و تشویق مالکین و سرمایه‌گذاران برای ورود به مرمت، احیا و بهره‌برداری از بناهای تاریخی شد.

او خاطرنشان کرد: در حال حاضر 10 بنای تاریخی با کاربری گردشگری با حجم سرمایه‌گذاری 300 میلیارد ریال در حال مرمت و احیاست.

تجری تصریح کرد: اقدامات احیا شهر تاریخی استرآباد(گرگان) با انعقاد تفاهم‌نامه بین استانداری گلستان، اداره‌کل میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی، راه و شهرسازی و شهرداری گرگان، با هم‌افزایی و سیاست مشترکی پیش‌رفته است.

مدیرکل میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی گلستان گفت: زنجیره جذب گردشگر در شهر تاریخی استرآباد با تبدیل بناهای تاریخی به مراکز اقامتی و پذیرایی شکل‌گرفته و با ایجاد مراکز صنایع‌دستی و فرهنگی این زنجیره تکمیل خواهد شد.

مدیرعامل شرکت بازآفرینی شهری در این بازدید به‌منظور مرمت و احیا یکی از بناهای تاریخی برای تبدیل به بازارچه صنایع‌دستی و کمک برای مرمت و احیا بناهای تاریخی در شهر تاریخی استرآباد(گرگان) قول مساعدت و همکاری داد.

مهدی عبوری معاون وزیر راه و شهرسازی و مدیرعامل شرکت بازآفرینی شهری ایران و فرزانه صادق مالواجرد معاون شهرسازی و معماری وزیر راه و شهرسازی با همراهی میر محمد غراوی معاون هماهنگی امور عمرانی استاندار گلستان، احمد تجری مدیرکل میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی استان گلستان، حسین محبوبی مدیرکل راه و شهرسازی استان، حجت‌الاسلام روح‌الله سلیمانی فرد مدیرکل اوقاف و امور خیریه گلستان و جمعی از مسئولان استانی و شهرستانی از شهر تاریخی استرآباد(گرگان) بازدید کردند.

  25 دی 1399
تگ ها :

seydnews@gmail.com

نظرات 0
ارسال نظر
پررنگ کج خط دار خط دار در وسط | سمت چپ وسط سمت راست | قرار دادن شکلک قراردادن لینکقرار دادن لینک حفاظت شده انتخاب رنگ | پنهان کردن متن قراردادن نقل قول تبدیل نوشته ها به زبان روسی قراردادن Spoiler

تریل شرکت داده پردازان نیک نام ققنوس پارس تلگرام صیدنیوز