‍ رانش زمین در صیاد ۱۵ زندگی مردم را تهدید می کند /تزریق ناامنی به اهالی با قلدری پیمانکار


به گزارش صیدنیوز، چند روزی است که صدای غرش ناشی از رانش زمین در منطقه صیاد "انتهای کوچه صیاد 15" موجب دلهره و احساس ناامنی اهالی این منطقه شده است.

ماجرای رانش به ساخت و سازهای کنار رودخانه در این منطقه برمی گردد، جایی که پیمانکار اداره کل راه و شهرسازی در حال ساخت واحدهای مسکونی تعاونی کارکنان این اداره در زمینی به مساحت 3 هزار مترمربع است.

با شروع رانش و ریزش ها، اهالی ساکن در این منطقه نزد پیمانکار رفته و گلایه های خود را از وضع موجود اعلام می کنند اما آقای اسدی پیمانکار این طرح به جای عذرخواهی با قلدری و بی احترامی اهالی را تهدید و وادار به سکوت کرده است و مدعی شده آن قدر پشتش گرم است که هیچ کس نمی تواند مانع ساخت و ساز او شود و تلاش اهالی برای شکایت از او راه به جایی نمی برد.

جدا از اینکه  صداهای آزاردهنده و گوش خراش ساخت و ساز شبانه روزی در این منطقه کاسه صبر اهالی را سرریز کرده شاخ و شانه کشیدن های پیمانکار طرح و وجود افراد موسوم به شرخر برای متواری کردن اهالی، زندگی در این منطقه را برای ساکنان سخت کرده است.

به گفته اهالی چندین بار با پلیس 110 هم تماس حاصل شده اما گویا پیمانکار با شگرد خاص خود موضوع را فیصله داده است.

حال این سوال مطرح می شود که آیا قبل از شروع ساخت و ساز وضعیت رانش از سوی اداره راه و شهرسازی در این منطقه مورد بررسی قرار گرفته بود یا نه؟

موضوع بعدی به نحوه برخورد فرد پیمانکار با اهالی منطقه است که تلاش می کند با اعمال زور و قلدری ساکنان منطقه را از طرح شکایت بترساند و پروژه را پیش ببرد.

آیا نیروی انتظامی و دستگاه قضا از این برخوردهای قلدرمابانه که موجب وحشت اهالی شده در این منطقه اطلاعی دارند؟

انتظار می رود مسئولان امر آسایش و رفاه ساکنین را در اولویت قرار دهند و با رفتارهای پرخاشجویانه چنین افرادی برخورد کنند.

نکته بعدی صحبت های فرد پیمانکار است که حاکی از پشتوانه قوی این فرد در اجرای بی قانونی دارد، انتظار می رود مسئولان هر چه سریعتر نسبت به اتفاقات این منطقه واکنش مناسب را نشان دهند.

گفتنی است برخی تصور می کنند این زمین ها با توجه به نزدیک بودن به رودخانه جزئی از منابع ملی است در حالی که در سال 91 با اجرای قانون 10 ماده شهری این زمین ها از منابع ملی خارج و به اداره کل راه و شهرسازی واگذار می شود.

  7 بهمن 1399
تگ ها :

seydnews@gmail.com

نظرات 1
  • Soheil | 11/11/1399 - 01:09

    جای بسی تاسف است. زمین خواری به پشتوانه ی شهردار و فرماندار و ... جمعه و ... جلوی چشم مردم
ارسال نظر
پررنگ کج خط دار خط دار در وسط | سمت چپ وسط سمت راست | قرار دادن شکلک قراردادن لینکقرار دادن لینک حفاظت شده انتخاب رنگ | پنهان کردن متن قراردادن نقل قول تبدیل نوشته ها به زبان روسی قراردادن Spoiler

شرکت داده پردازان نیک نام ققنوس پارس تلگرام صیدنیوز