دادستان عمومی و انقلاب مرکز استان گلستان:
تشکیل پرونده قضایی برای مدیران دستگاه های اجرایی استان از ابتدای امسال

دادستان مرکز استان از تشکیل 20 پرونده برای مدیران و کارکنان  دستگاه های اجرایی در دادسرای گرگان خبر داد.

به گزارش صیدنیوز، حجت الاسلام سیدرضا سیدحسینی در جلسه شورای  پیشگیری از وقوع جرم دادگستری گلستان این خبر را اعلام کرد و گفت: این تخلفات برای مدیران استانی ، شهرستانی و کارمندان و شهرداری ها در دادسرای مرکز استان  به اتهاماتی مانند  ترک فعل و  انجام ندادن تکالیف قانونی و اجرا نکردن دستورات قضایی ، از ابتدای امسال تشکیل شده است .

سیدحسینی افزود: برای تعدادی از این پرونده ها کیفرخواست صادر شده و بقیه نیز در حال رسیدگی و تکمیل تحقیقات است .
دادستان مرکز استان در ادامه این جلسه نبود برخی هماهنگی بین دستگاه های اجرایی را یکی از علل بروز فساد و رانت  به ویژه در حوزه زمین خواری و تصرف اراضی ملی عنوان کرد و گفت: اگر دستگاه ها پیش از صدور مجوز یا سند از منابع طبیعی استعلام بگیرند بخشی از تخلفات در زمین خواری کاسته می شود .

حجت الاسلام سیدحسینی افزود: در دادسرای مرکز استان برای جلوگیری از تخلف در حوزه واگذاری اراضی دولتی به تعاونی ، اداره راه و شهرسازی را مکلف کردیم  به دادستانی ها اعلام کنند تا استعلام و ها و روند واگذاری ها از نظر قانونی بررسی شود .

  15 بهمن 1399
بخش : استان گلستان / قضاییه
کد خبر: 69847
تگ ها :

seydnews@gmail.com

نظرات 0
ارسال نظر
پررنگ کج خط دار خط دار در وسط | سمت چپ وسط سمت راست | قرار دادن شکلک قراردادن لینکقرار دادن لینک حفاظت شده انتخاب رنگ | پنهان کردن متن قراردادن نقل قول تبدیل نوشته ها به زبان روسی قراردادن Spoiler

شرکت داده پردازان نیک نام ققنوس پارس تلگرام صیدنیوز