برداشتن گام های موفق در مرکز درمانی ناباروری نهال؛
تولد اولین سه قلوی گلستانی به روش لقاح خارج رحمی

اولین سه قلوی گلستانی به روش IVF ثانویه در مرکز آموزشی درمانی شهید صیاد شیرازی گرگان متولد شدند.

به گزارش صیدنیوز، مرکز درمانی ناباروری نهال دانشگاه علوم پزشکی گلستان از مرداد ماه ۱۳۹۸ افتتاح شد و طی مدت یکسال و نیم گذشته، خدمات خوبی توسط این مرکز به مردم ارائه شده است.

 آزاده آزادی فوق تخصص زنان و زایمان و پزشک اظهار کرد: به همت این مرکز درمانی ناباروری، زوجی که با گذشت 7 سال از زندگی مشترکشان صاحب فرزند نشده بودند، صاحب یک دختر و 2 پسر شدند.

جراح این سزارین ادامه داد: این سه قلوها به روش IVF ثانویه در مرکز آموزشی درمانی شهید صیاد شیرازی گرگان متولد شدند.

وی افزود: این پنجمین زایمان به روش IVF و اولین سه قلوزایی در مرکز ناباروری نهال گلستان بود و چندین نوزاد دیگر در ماه های آینده متولد می شوند.

فوق تخصص زنان و زایمان با اشاره به این که در حال حاضر، وضعیت عمومی نوزادان و مادر خوب است، گفت: به دلیل حفظ سلامت نوزادان، آنها را در اتاق مراقبت های ویژه نوزادان نگهداری می شوند.

لازم به ذکر است؛ موفقیت در روش IVF در دنیا و ایران، بین ۳۰ تا ۳۵ درصد و در روش بیوبسی ۱۵ درصد است.

گقتنی است؛ روش آی یو آی(لقاح خارج رحمی)، میکرواینجکشن، انتقال جنین تازه و فریزی، غربالگری سلامت جنین ها و... در مرکز نهال دانشگاه علوم پزشکی گلستان انجام می شود.

  26 بهمن 1399
بخش : استان گلستان / سلامت
کد خبر: 69935
تگ ها :

seydnews@gmail.com

نظرات 0
ارسال نظر
پررنگ کج خط دار خط دار در وسط | سمت چپ وسط سمت راست | قرار دادن شکلک قراردادن لینکقرار دادن لینک حفاظت شده انتخاب رنگ | پنهان کردن متن قراردادن نقل قول تبدیل نوشته ها به زبان روسی قراردادن Spoiler

تریل شرکت داده پردازان نیک نام ققنوس پارس تلگرام صیدنیوز