گرداننده پیج غیراخلاقی در فضای مجازی به دام افتاد

رئیس پلیس فتا استان گلستان از دستگیری گرداننده پیج غیراخلاقی در فضای مجازی خبر داد.

به گزارش صیدنیوز، سرهنگ ابراهیم پرسا رئیس پلیس فتا استان گلستان گفت: کارشناسان این پلیـس در پی رصد و پایش فضای مجازی، با صفحه‌ای در یکی از شبکه‌های اجتماعی مواجه شدند که اقدام به انتشار تصاویر و کلیپ‌های غیراخلاقی می‌کرد.

او افزود: محتوای بارگذاری شده بر روی این پیچ برخلاف موازین شرعی و در تضاد با قوانین جاری کشور بوده که در همین راستا شناسایی گرداننده آن در دستور کار کارشناسان پلیس فتا استان گلستان قرار گرفت.

رئیس پلیس فتا استان گلستان افزود: با شروع تحقیقات و بررسی‌های فنی نهایتا متهم که فردی ۲۰ ساله بود شناسایی و پس از هماهنگی با مرجع قضایی، طی عملیات موفق پلیسی دستگیر و تجهیزات وی نیز توقیف شد.

سرهنگ پرسا گفت: با بررسی‌های صورت گرفته، مشخص شد متهم گرداننده چند کانال و صفحه دیگر نیز است ، اما در ابتدا منکر اقدامات مجرمانه خود بوده و با روش‌های فریبکارنه سعی در گمراه کردن کارشناسان این پلیس و مخفی کردن اسناد و مدارک دیجیتالی موجود بر روی گوشی خود می‌ کرد ، که با اقدام هوشیارانه کارشناسان پلیس فتا استان، ادله مورد نیاز قانونی استخراج شد.

او گفت: متهم پس از مواجه‌ شدن با مستندات و ادله غیرقابل‌ انکار به جرم خود اعتراف و هدف خود از انتشار محتوای برخلاف عفت عمومی را افزایش تعداد اعضاء عنوان کرد.

سرهنگ پرسا افزود: کاربران باید با مطالعه قانون جرائم رایانه‌ای از باید‌ها و نباید‌های فعالیت در فضای مجازی اطلاع داشته باشند و به هنجار‌های جامعه و قوانین جاری کشور احترام بگذارند.

رئیس پلیس فتا استان از شهروندان خواست: در صورت مشاهده هرگونه موارد مشکوک در فضای مجازی و یا نیاز به دریافت مشاوره مراتب را از طریق سایت پلیس فتا به نشانی www.cyberpolice.ir با ما در میان بگذارند.

  5 اسفند 1399
تگ ها :

seydnews@gmail.com

نظرات 0
ارسال نظر
پررنگ کج خط دار خط دار در وسط | سمت چپ وسط سمت راست | قرار دادن شکلک قراردادن لینکقرار دادن لینک حفاظت شده انتخاب رنگ | پنهان کردن متن قراردادن نقل قول تبدیل نوشته ها به زبان روسی قراردادن Spoiler

تریل شرکت داده پردازان نیک نام ققنوس پارس تلگرام صیدنیوز