رئیس اداره منابع طبیعی و آبخیزداری شهرستان گرگان:
۹۰ هزار نهال در طرح توسعه فضای سبز و زراعت چوب توزیع شده است

رئیس اداره منابع طبیعی و آبخیزداری شهرستان گرگان از توزیع 90 هزار نهال در طرح توسعه فضای سبز و زراعت چوب خبر داد.

به گزارش صیدنیوز، رسول مقسم در مراسم روز درختکاری که با حضور جمعی از مسیولین شهرستانی در ناهار خوران گرگان برگزار شد، اظهار کرد: برای توسعه فضای سبز و با هدف حفظ منظر و جلوگیری از فرسایش خاک و گردو غبار 50 هزار اصله نهال و برای توسعه زراعت چوب 40 هزار اصله نهال از گونه های اکالیپتوس و صنوبر توزیع شده است.
وی افزود: با توجه به شعار هفته منابع طبیعی که همه با هم جهاد برای حفاظت از منابع طبیعی در نظر گرفته شده است باید در راستای افزایش فرهنگ سازی کشش و رغبت بیشتری در بین مردم ایجاد کنیم.
مقسم  با اشاره به حضور رییس اداره آموزش و پرورش شهرستان گرگان در این مراسم تصریح کرد: فرهنگ سازی به خصوص در بین دانش آموزان می تواند روزهای روشن تری را برای آینده منابع طبیعی کشور رقم بزند.
رئیس اداره منابع طبیعی و آبخیزداری شهرستان گرگان با تاکید بر اینکه نسل آینده باهوش و درایت است، ادامه داد: در نظر داریم برنامه های بیشتری را با مدارس داشته باشیم تا بتوانیم این منابع با ارزش را حفظ کنیم.
وی افزود: زراعت چوب یکی دیگر از برنامه های امسال و  سال آینده است که با جدیت به دنبال آن هستیم تا بتوانیم با این کار در تامین نیاز چوبی کشور نقش داشته باشیم.
مقسم با اشاره به سایر اقدامات هفته منابع طبیعی افزود: به منظور جلب مشارکت های سازمان های مردم نهاد جلساتی با آن ها برگزار شده است و در نظر داریم که با ارتباطات بیشتر، از ظرفیت و پتانسیل این نهادها استفاده کنیم.
در حاشیه مراسم از پارسا میرکتولی به عنوان همیار طبیعت خردسال نمونه تقدیر و تشکر به عمل آمد.

  15 اسفند 1399
تگ ها :

seydnews@gmail.com

نظرات 0
ارسال نظر
پررنگ کج خط دار خط دار در وسط | سمت چپ وسط سمت راست | قرار دادن شکلک قراردادن لینکقرار دادن لینک حفاظت شده انتخاب رنگ | پنهان کردن متن قراردادن نقل قول تبدیل نوشته ها به زبان روسی قراردادن Spoiler

تریل شرکت داده پردازان نیک نام ققنوس پارس تلگرام صیدنیوز