هوشمندسازی حفاظت از پارک ملی گلستان به پله آخر رسید

محمد احمدی مدیرکل ارتباطات و فناوری اطلاعات استان گلستان: پروژه پارک ملی گلستان با استفاده از تجهیزات مدرن پایش همچون سنسورهای چندگانه، دوربین حرارتی و دوربین های مداربسته باعث اعلام حریق و پیش بینی آتش در مناطق تحت پوشش می شود.

به گزارش صیدنیوز؛ این پروژه در دی ماه سال ۹۷ طی تفاهم نامه سه جانبه‌ای میان سازمان حفاظت محیط زیست، وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات و استانداری گلستان با هدف جلوگیری از حریق و مهار آن در این ذخیره گاه طبیعی امضا شد که با توجه به عدم وجود زیرساخت های لازم با تاخیر یکساله به پایان کار خود نزدیک شده است.

در یک سال گذشته زیرساخت های لازم فراهم شد اما یکی از مشکلات پیشرو در این طرح وجود تحریم ها بود که منجر به تولید بخش اعظمی از تجهیزات با استفاده از دانش بومی در کشور شد و توانستیم با کیفیت بهتر و هزینه معقول تر این پروژه را به مرحله تست نهایی برسانیم و تا چند روز آینده این پروژه به بهره برداری خواهد رسید.

 

 

  19 اسفند 1399
تگ ها :

seydnews@gmail.com

نظرات 0
ارسال نظر
پررنگ کج خط دار خط دار در وسط | سمت چپ وسط سمت راست | قرار دادن شکلک قراردادن لینکقرار دادن لینک حفاظت شده انتخاب رنگ | پنهان کردن متن قراردادن نقل قول تبدیل نوشته ها به زبان روسی قراردادن Spoiler

شرکت داده پردازان نیک نام ققنوس پارس تلگرام صیدنیوز