افزایش بیماران کرونایی در گلستان

مدیر روابط عمومی و بین الملل دانشگاه علوم پزشکی گلستان از افزایش تدریجی بیماران کرونایی در گلستان خبر داد و گفت: برگزاری دورهمی‌ها باعث افزایش شمار مبتلایان کرونا در گلستان شد که پیش بینی می شود هفته های سخت تری در پیش رو داشته باشیم.

به گزارش صیدنیوز، علی متکی، مدیر روابط عمومی و بین الملل دانشگاه علوم پزشکی گلستان گفت: در حال حاضر  ۲۳۸ بیمار کرونایی در مراکز درمانی گلستان بستری هستند.
وی افزود: از این تعداد ۵۴ بیمار در بخش آی سی یو بستری هستند و ۲۷ بیمار هم به دستگاه ونتیلاتور متصل هستند.

 مدیر روابط عمومی و بین الملل دانشگاه علوم پزشکی گلستان با اشاره به اینکه گلستان در هفته‌های آخر اسفند وضعیت با ثباتی را در روند بستری‌ها و مبتلایان داشت، ادامه داد: افزایش سفر‌های نوروزی در کنار دورهمی‌ها و عید دیدنی‌ها که رعایت دستورالعمل‌های بهداشتی را سخت می‌کند، سبب افزایش تدریجی تعداد مبتلایان شده که این روند کادر درمانی را با نگرانی مواجه کرده است.

متکی با اشاره به اینکه پیش بینی می شود طی هفته‌های آینده روز‌های سختی را پشی رو داشته باشیم، گفت: در حال حاضر مراوه تپه و گمیشان در وضعیت آبی هستند و مابقی شهر‌های استان در وضعیت زرد کرونا قرار دارند.

وی خاطرنشان کرد: تا کنون سه مورد ابتلا به کرونای جهش یافته موسوم به کرونای انگلیسی در شهر‌های گرگان و گنبدکاووس ثبت شده است که دو مورد بهبود یافتند و از بیمارستان مرخص شدند.

  6 فروردین 1400
بخش : استان گلستان / سلامت
کد خبر: 70146
تگ ها :

seydnews@gmail.com

نظرات 0
ارسال نظر
پررنگ کج خط دار خط دار در وسط | سمت چپ وسط سمت راست | قرار دادن شکلک قراردادن لینکقرار دادن لینک حفاظت شده انتخاب رنگ | پنهان کردن متن قراردادن نقل قول تبدیل نوشته ها به زبان روسی قراردادن Spoiler

تریل شرکت داده پردازان نیک نام ققنوس پارس تلگرام صیدنیوز