رشد 14 درصدی بازدیدهای نظارتی از تأسیسات گردشگری گلستان نسبت به سال گذشته /2 هزار و 450 بازدید نظارتی از تأسیسات گردشگری استان در ایام نوروز اجرایی شده است

https://gcth.ir/UserData/News/Normal/IMG_20190306_102026_624.jpg

معاون هماهنگی امورعمرانی استانداری و قائم مقام ستاد اجرایی خدمات سفر استان گلستان گفت: در ایام نوروز سال جاری 2 هزار و 450 بازدید نظارتی از تأسیسات گردشگری استان در راستای آمادگی و ارائه خدمات به مسافران و اطمینان از رعایت کامل موارد بهداشتی اجرایی شده است که نسبت به مدت مشابه سال گذشته، 14 درصد رشد داشته است.

به گزارش صیدنیوز، میرمحمد غراوی با اشاره به این که نظارت بر پروتکل‌های بهداشتی تأسیسات گردشگری سطح استان در راستای آمادگی این واحدها برای میزبانی از سفرهای احتمالی در ایام نوروز ۱۴۰۰ تشدید شد، گفت: از 27 اسفندماه 1399 برابر با آغاز طرح نوروزی ستاد اجرایی خدمات سفر استان گلستان تا 10 فروردین‌ماه 1400 از مجموع بازدیدهای نظارتی صورت‌گرفته، تعداد  942 بازدید از مراکز اقامتی اجرایی شده است.


معاون هماهنگی امورعمرانی استانداری گلستان اضافه کرد: تعداد بازدیدهای نظارتی از رستوران‌ها و مراکز پذیرایی و بین‌راهی 733 مورد، دفاتر خدمات مسافرتی 210 مورد و از مراکز اقامتی موقت نیز 565 مورد ثبت‌شده است.


او هدف از انجام این بازدیدها را آمادگی و ارائه خدمات به مسافران استان و اطمینان از رعایت کامل موارد بهداشتی در مراکز خدمات رسان به مسافران دانست و تصریح کرد: این نظارت‌ها از ابتدای سال در استان گلستان وجود داشته اما در ایام نوروز و حضور مسافران تشدید می‌شود.


غراوی خاطرنشان کرد: در این بازدیدها ضمن ارائه راهنمایی‌های لازم توسط بازرسان، در صورت مشاهده هرگونه تخلف از طریق تذکر شفاهی یا اخطار کتبی با واحد متخلف برخورد می‌شود که عدم رفع نواقص و معایب موجود در مهلت تعیین‌شده به تعطیلی یا پلمب واحد منجر خواهد شد.


او اضافه کرد: در این راستا از ابتدای طرح نوروزی ستاد اجرایی خدمات سفر تعداد 44 تذکر و 3 فقره اخطار کتبی و 1 مورد تشویق برای مراکز اقامتی و پذیرایی استان به ثبت رسیده است.

 

قائم مقام ستاد اجرایی خدمات سفر استان گلستان گفت: اولویت اصلی در بحث سفرهای نوروزی، اجرای مصوبات ستاد ملی و استانی مبارزه با کرونا و سلامت هم‌وطنان و مردم شریف استان است. هرگونه تشویق و ترغیب برای سفرهای نوروزی ممنوع خواهد بود اما باید شرایط برای ارائه خدمات مطلوب  به مسافران ورودی به شهرهای دارای وضعیت پایدار کرونایی مهیا باشد.


غراوی بیان کرد: مردم و افرادی که در مدت باقی‌مانده از ایام نوروز قصد سفر دارند، با رعایت حداکثر پروتکل‌های بهداشتی کمک کنند تا سفر‌ها در شرایط خوبی انجام شوند.

  11 فروردین 1400
تگ ها :

seydnews@gmail.com

نظرات 0
ارسال نظر
پررنگ کج خط دار خط دار در وسط | سمت چپ وسط سمت راست | قرار دادن شکلک قراردادن لینکقرار دادن لینک حفاظت شده انتخاب رنگ | پنهان کردن متن قراردادن نقل قول تبدیل نوشته ها به زبان روسی قراردادن Spoiler

تریل شرکت داده پردازان نیک نام ققنوس پارس تلگرام صیدنیوز