تنها 2 مرکز اتیسم درگلستان وجود دارد

https://media.hamshahrionline.ir/d/2020/05/16/4/4441831.jpg

مدیرکل بهزیستی گلستان با اشاره به روز جهانی اتیسم به معرفی این اختلال و مراکز آن در گلستان پرداخت.

به گزارش صیدنیوز، دکتر سید مهدی حسینی مدیرکل بهزیستی گلستان گفت : اتیسم نوعی اختلال عصبی رشدی است که برخی از والدین با نداشتن آگاهی از زمان  طلائی رشدکودک و کاهش آلام آن را ازدست می دهند .
وی افزود:دراستان گلستان 154 نفر دارای این اختلال شناسایی و تحت پوشش سازمان بهزیستی هستند که نیازمند همراهی بیشتر والدین برای شناسایی افراد بیشتر درگیر با آن می باشیم .
دکتر حسینی ادامه داد: والدین گرامی با مراجعه به سامانه autism.behzisti.net می توانند بصورت محرمانه و غیرحضوری با پاسخ به 10پرسشنامه از اختلالات فرزندان خود آگاه شده و در صورت نیاز به راهنمائی ها و مشاوره های  بیشتر به کارشناسان مربوطه ارجاع داده شوند .
وی اظهار داشت : علائم بارز اوتیسم از 1.5سالگی شروع وتا 3سالگی بروز داده می شود و اصلی ترین آنها عدم برقراری ارتباط چشمی ، تاخیر در صحبت کردن، عدم برقراری ارتباط اجتماعی و گریز از جمع و انجام کارهای تکرای می باشد .
مدیرکل بهزیستی استان درپایان با اشاره به وجود 2مرکز در گلستان گفت : مراکز فوق در شرق استان و شهرستان گنبد کاووس با ظرفیت 30نفر ومرکز یارا در گرگان با ظرفیت 50نفر به غربالگری و آموزش و توانبخشی ویژه کودکان اوتیسم می پردازند.
لازم به ذکر است روز جهانی اوتیسم 2 آوریل بوده که امسال با روز طبیعت تقارن داشته و شعار آن نیز فراگیری در محیط کار ، چالش ها و فرصت ها در جهانی پسا همه گیر می باشد.

  14 فروردین 1400
تگ ها :

seydnews@gmail.com

نظرات 0
ارسال نظر
پررنگ کج خط دار خط دار در وسط | سمت چپ وسط سمت راست | قرار دادن شکلک قراردادن لینکقرار دادن لینک حفاظت شده انتخاب رنگ | پنهان کردن متن قراردادن نقل قول تبدیل نوشته ها به زبان روسی قراردادن Spoiler

تریل شرکت داده پردازان نیک نام ققنوس پارس تلگرام صیدنیوز