دسترسی بیش از 90 درصد روستاهای بالای 20 خانوار و 100 درصد شهرهای استان به شبکه ملی اطلاعات

مدیرکل ارتباطات و فناوری اطلاعات استان گلستان در گزارش اقدامات انجام شده در سال 99 از اتصال بیش از 90درصدی روستاهای بالای 20 خانوار استان و 100 درصد شهرهای استان به شبکه ملی اطلاعات خبر داد.

به گزارش صیدنیوز، محمد احمدی با اعلام این خبر گفت: در سال گذشته با شیوع ویروس کرونا، لزوم ایجاد دسترسی مردم شهر و روستا به شبکه ملی اطلاعات بیش از پیش احساس می شد و با برنامه ریزی های انجام شده و تلاش مجموعه ارتباطات و فناوری اطلاعات استان شاهد فعالیت های خوبی از جمله ایجاد و توسعه پوشش بالای 90درصدی روستاهای بالای 20 خانوار استان به اینترنت و همچنین اتصال کلیه مدارس شهری و روستایی استان به شبکه ملی اطلاعات بودیم.
وی ادامه داد: در حال حاضر بیش از 99 درصد روستا‌های بالای 20 خانوار استان دارای حداقل یک ارتباط (اپراتورهای ثابت و سیار) هستند و در برخی از مناطق کوهستانی استان که یک اپراتورسیار فعال وجود داشته با برقراری رومینگ ملی توانستیم مشکل پوشش را برطرف کنیم.
رئیس شورای مدیران ارتباطات و فناوری اطلاعات استان ادامه داد: پروژه تار نیز از دیگر پروژه های مهم این اداره کل به شمار می رود که به منظور برقراری ارتباط فیبر نوری به 33 سایت تلفن همراه و مرکز مخابرات  روستایی به طول تقریبی 129کیلومتر فیبر نوری با رشد حدود 75.75 درصدی در استان اجرا شده است.
مدیرکل ارتباطات و فناوری اطلاعات استان با اشاره به زیرساخت های ایجاد شده در استان گفت: در دوران کرونا بخش عمده ای از خدمات آموزشی، اقتصادی، اداری و خدماتی بر بستر شبکه ملی اطلاعات در شهرها و روستاهای استان با کیفیت مطلوب در دسترس مردم شهر و روستا قرار گرفت.

  17 فروردین 1400
تگ ها :

seydnews@gmail.com

نظرات 0
ارسال نظر
پررنگ کج خط دار خط دار در وسط | سمت چپ وسط سمت راست | قرار دادن شکلک قراردادن لینکقرار دادن لینک حفاظت شده انتخاب رنگ | پنهان کردن متن قراردادن نقل قول تبدیل نوشته ها به زبان روسی قراردادن Spoiler

شرکت داده پردازان نیک نام ققنوس پارس تلگرام صیدنیوز