مدیر کل کمیته امداد گلستان:
۸۲هزار خانوار تحت پوشش کمیته امداد گلستان قرار دارند

بابایی

مدیر کل کمیته امداد گلستان از تحت پوشش قرار دادن ۸۲هزار خانوار گلستانی در استان خبر داد.

به گزارش خبرنگار پایگاه خبری صیدنیوز، عیسی بابایی، مدیر کل کمیته امداد گلستان گفت: کمیته امداد استان با تحت پوشش قرار دادن ۸۲هزار خانوار، سه رویکرد را برای توانمدسازی آن‌ها در نظر دارد.

بابایی افزود: رویکرد نخست اشتغال مددجویان است که پارسال بیش از ۶هزار و ۲۵۰فرصت شغلی فراهم و امسال هم تسهیلات اشتغالی ما ۲و نیم برابر بیشتر شد.

وی ادامه داد: بحث دوم، مسکن مددجویان است که با همکاری بنیاد مسکن، در ۲سال اخیر اتفاقات خیلی خوبی رقم خورده است.

مدیر کل کمیته امداد گلستان اضافه کرد: بخش سوم، توامندسازی با رویکرد فرهنگی است.

بابایی افزود: ۱۷هزار دانش آموز و ۱۲۰۰دانشجوی تحت پوشش داریم که نیازمند خدمات تحصیلی هستند.

وی گفت: پارسال در آستانه سال تحصیلی، بیش از ۶میلیارد تومان از سوی مردم نیکوکار استان جمع آوری و بیش از ۲هزار تبلت و گوشی اندروید تهیه و تحویل دانش آموزان نیازمند شد.

مدیر کل کمیته امداد گلستان افزود: امسال نیز طرح شور عاطفه‌ها در استان از ۲۰شهریور در ۳۵۰پایگاه آغاز شده است و تا ۱۱مهر ادامه دارد و پیش بینی می‌شود که بیش از ۸میلیارد تومان جمع آوری شود.

بابایی ادامه داد: مردم نیک اندیش می‌توانند کمک‌های نقدی خود را به شماره کارت ۶۰۳۷۹۹۱۸۹۹۹۷۰۲۲۶ واریز و یاز از طریق کد (ستاره ۸۸۷۷ ستاره ۰۱۷ مربع) اقدام کنند.

وی اضافه کرد: در چند روز اخیر درمجموع بیش از ۲میلیارد تومان کمک هزینه تحصیلی به دانش آموزان تحت پوشش اهدا شد.

مدیر کل کمیته امداد گلستان در ادامه گفت: برای دانشجویان تحت پوشش نیز به ازای هر ترم و متناسب با مقطع تحصیلی از کاردانی تا دکتری، از ۸۵۰هزار تومان تا بیش از ۲میلیون و ۵۰۰هزار تومان به صورت بلاعوض پرداخت می‌کنیم.

بابایی افزود: علاوه بر این، برای هر مقطع تحصیلی، ۲۰میلیون تومان تسهیلات قرض الحسنه بدون سود و بلندمدت در نظر گرفته ایم.

وی خاطرنشان کرد: امسال تا کنون خیران در مجموع بیش از ۲۳میلیارد تومان به نیازمندان کمک کردند و ماه مبارک رمضان ۱۶هزار نفر حمایت یتیمان را متقبل شدند.

 

 

 

  29 شهریور 1400
بخش : استان گلستان / جامعه
کد خبر: 70888
تگ ها :

seydnews@gmail.com

نظرات 0
ارسال نظر
پررنگ کج خط دار خط دار در وسط | سمت چپ وسط سمت راست | قرار دادن شکلک قراردادن لینکقرار دادن لینک حفاظت شده انتخاب رنگ | پنهان کردن متن قراردادن نقل قول تبدیل نوشته ها به زبان روسی قراردادن Spoiler

شرکت داده پردازان نیک نام ققنوس پارس تلگرام صیدنیوز