نماینده مردم حوزه انتخابیه غرب گلستان:
حل اختلاف گازی بین ایران و ترکمنستان سرآغاز فصل جدیدی است

نماینده مردم حوزه انتخابیه غرب گلستان گفت : حل اختلاف گازی بین ایران و ترکمنستان سرآغاز فصل جدیدی در ارتباطات ۲ کشور دوست است و ثمرات زیادی برای آنها به دنبال خواهد داشت.

به گزارش صیدنیوز، عبدالجلال ایری  اظهار کرد : با توجه به وجود زیر ساخت های لازم در گلستان به ویژه در منطقه قلعه جیق گمیشان، امکان واردات بیشتر گاز از ترکمنستان وجود دارد و کشور همسایه نیز از این فرصت استفاده خواهد کرد.

وی تاکید کرد : واردات گاز ترکمنستان به ایران علاوه بر جبران کمبودهای احتمالی منابع گازی در استان در بخش خانگی در فصول سرد سال ؛ برخی تنگناها در حوزه تامین گاز و سوخت پاک و ارزان برای صنایع استان را هم برطرف می سازد.

به گفته ایری با حل این اختلاف نظر دیرینه شاهد بهبود ارتباطات و افزایش تبادلات این ۲ کشور همسایه خواهیم بود.

وی گفت : وجود ظرفیت های مختلف در گلستان مانند تولیدات گسترده زراعی و دامی و کریدورهای ریلی زمینی و هوایی برای ارتباط با ترکمنستان، این کشور را به یکی از بازارهای قابل اتکا برای ایران تبدیل می کند.

ایری ادامه داد : به یقین رفع کامل دغدغه های گازی ۲ کشور با توجه به اراده رییس جمهور آنها به زودی نهایی می شود و این امر در کم اثر کردن تحریم های آمریکا نقش بسزایی دارد.

ایری گفت : آینده نوید بخشی در انتظار تبادلات کشور ایران و ترکمستان است و باید از هم اکنون راهکارهای اجرایی تقویت تبادلات تجاری ترسیم شود و از از حوزه شعار وارد میدان رقابت و بازار شویم.

  30 شهریور 1400
بخش : استان گلستان / مجلس
کد خبر: 70907
تگ ها :

seydnews@gmail.com

نظرات 0
ارسال نظر
پررنگ کج خط دار خط دار در وسط | سمت چپ وسط سمت راست | قرار دادن شکلک قراردادن لینکقرار دادن لینک حفاظت شده انتخاب رنگ | پنهان کردن متن قراردادن نقل قول تبدیل نوشته ها به زبان روسی قراردادن Spoiler

شرکت گاز استان گلستان شرکت داده پردازان نیک نام ققنوس پارس تلگرام صیدنیوز