معاون قضایی رئیس کل دادگستری گلستان خبر داد:
آغاز فعالیت نخستین هیئت صلح جهت حل و فصل مسالمت آمیز اختلافات در گلستان

14807509_156

معاون قضایی رئیس کل دادگستری گلستان از فعالیت نخستین هیئت صلح اقوام کشور در گلستان خبرداد و گفت:این هیئت در کنار شورا‌های حل اختلاف برای حل و فصل مسالمت آمیز اختلافات تلاش می‌کنند.

به گزارش خبرنگار پایگاه خبری صیدنیوز ، احمد جعفری، رئیس شورای حل اختلاف گلستان گفت: نخستین هیئت صلح اقوام کشور با محوریت شال مردم داری که سنت قدیمی سیستانی‌ها برای خاتمه خصومت و اختلاف بین مردم است، از متنفذین و ریش سفیدان سیستانی‌های گلستان تشکیل شده است و به مرور سایر اقوام هم به جمع هیات‌های صلح استان اضافه خواهند شد.

جعفری افزود: پرونده‌های ورودی به محاکم و شورا‌های حل اختلاف استان، به هیئات‌ صلح فرستاده می‌شوند تا برای حل و فصل اختلاف پا درمیانی کنند.

رئیس شورای حل اختلاف گلستان گفت: اعضا هیئت‌های صلح بعضا در اختلافات، پیش ازطرح پرونده در محاکم و ورود به چرخه قضایی نیز ورود و برای حل و فصل خصومت تلاش می‌کنند.

جعفری افزود: اعضای این هیئات‌ ۳ نفرند که یکی از آنان آشنا به مسائل حقوقی است.

معاون قضایی رئیس کل دادگستری گلستان گفت: گسترش نهاد‌های مردمی برای رفع اختلافات، کاهش ورودی پرونده به محاکم و ترغیب اصحاب دعوی به صلح و سازش هدف از تشکیل هیئت‌های صلح در استان است.

 

 

  5 مهر 1400
بخش : استان گلستان / مذهبی
کد خبر: 70942
تگ ها :

seydnews@gmail.com

نظرات 0
ارسال نظر
پررنگ کج خط دار خط دار در وسط | سمت چپ وسط سمت راست | قرار دادن شکلک قراردادن لینکقرار دادن لینک حفاظت شده انتخاب رنگ | پنهان کردن متن قراردادن نقل قول تبدیل نوشته ها به زبان روسی قراردادن Spoiler

شرکت گاز استان گلستان شرکت داده پردازان نیک نام ققنوس پارس تلگرام صیدنیوز