استاندار گلستان:
سهم گلستان درطرح ملی جهش تولید مسکن ۱۲۰هزار واحد مسکونی است

استاندار گلستان با بیان اینکه در طرح ملی جهش تولید مسکن سهم گلستان ۱۲۰ هزار واحد مسکونی است، گفت: سالانه ۳۰ هزار واحد مسکونی در گلستان ساخته می‌شود.

به گزارش خبرنگار پایگاه خبری صیدنیوز، هادی حق شناس، استاندار گلستان در جلسه شورای مسکن استان با اعلام این خبر افزود: برنامه دولت سیزدهم در این طرح ملی ساخت ۱ میلیون واحد مسکونی در مدت ۴ سال است و سهم گلستان در این راستا ۱۲۰ هزار واحد تعیین شد.

وی افزود: در جلسه امروز مصوب شد جهاد کشاورزی، منابع طبیعی و اداره کل راه و شهرسازی تا دو هفته آینده تمام زمین‌های مازاد دستگاه‌های اجرایی در محدوده و داخل شهر‌ها و روستا‌ها را شناسایی و اعلام کنند.

وی گفت: برای ساخت ۳۰ هزار واحد در سال نخست به ۲۰۰ تا ۲۵۰ هکتار زمین و برای ۴ سال آینده به یک هزار هکتار زمین نیاز داریم.

استاندار افزود: برای اجرای این طرح سهم بخش مسکن از تسهیلات بانکی استان در مجموع باید به ۲۰ درصد افزایش یابد.

هادی حق شناس ابراز امیدواری کرد: با همکاری و استقبال مردم، تهیه زمین مناسب و فراهم شدن به موقع زیر ساخت‌ها در تولید مسکن جهش خوبی ایجاد شود.

 

  8 مهر 1400
بخش : استان گلستان / اقتصادی
کد خبر: 71014
تگ ها :

seydnews@gmail.com

نظرات 0
ارسال نظر
پررنگ کج خط دار خط دار در وسط | سمت چپ وسط سمت راست | قرار دادن شکلک قراردادن لینکقرار دادن لینک حفاظت شده انتخاب رنگ | پنهان کردن متن قراردادن نقل قول تبدیل نوشته ها به زبان روسی قراردادن Spoiler

شرکت داده پردازان نیک نام ققنوس پارس تلگرام صیدنیوز