معاون صنایع دستی گلستان:
۲ خانه صنایع‌ دستی در گلستان افتتاح شد

معاون صنایع‌دستی و هنرهای سنتی استان گلستان از افتتاح دو خانه و یک شرکت تعاونی صنایع‌دستی در گلستان خبرداد.

به گزارش صید نیوز، مریم حاجی‌ابراهیمی اظهارکرد: در هفته صنایع‌دستی ۱۲ نمایشگاه موقت در شهرستان‌های گرگان، گنبدکاووس، بندرگز، بندرترکمن، آق‌قلا، آزادشهر، گمیشان و مراوه‌تپه برپا شد.

معاون صنایع‌دستی و هنرهای سنتی گلستان افزود: ۲۰۵ هنرمند صنایع دستی در این نمایشگاه ها آثار خود را عرضه کردند.

وی در ادامه از افتتاح دو خانه صنایع‌دستی در استان خبرداد و گفت: این کار با هدف پشتیبانی از هنرمندان در تأمین مواد اولیه، بازاریابی و فروش محصولات با حجم سرمایه‌گذاری چهار میلیارد و ۵۰۰ میلیون ریال انجام و برای ۵۵ نفر شغل ایجاد شد.

حاجی ابراهیمی تشریح کرد: خانه صنایع‌دستی مینای سفال شهرستان آزادشهر با اعتبار سه میلیارد ریال و ۵۰ نفر اشتغال و خانه صنایع‌دستی گمیشان با اعتبار یک میلیارد و ۵۰۰ میلیون ریال و پنج نفر اشتغال در طول این هفته به بهره‌برداری رسید.

وی در بخش دیگری از سخنان خود گفت: در سومین روز از هفته گردشگری سال جاری شرکت تعاونی چند منظوره ابریشم خزر با حجم سرمایه‌گذاری یک میلیارد و ۵۰۰ میلیون ریال در بندرگز به بهره‌برداری رسید.

معاون صنایع‌دستی و هنرهای سنتی گلستان با بیان این که طی این مدت چهار کارگاه آموزشی صنایع‌دستی برگزار شد، اضافه کرد: این کارگاه‌ها در شهرستان‌های گالیکش، آزادشهر، گرگان و گنبدکاووس و با موضوعات بازاریابی و کسب‌وکار، ارتباط مؤثر در کسب‌وکار، طراحی محصول برگزار شده است.

  11 مهر 1400
بخش : استان گلستان / فرهنگ
کد خبر: 71072
تگ ها :

seydnews@gmail.com

نظرات 0
ارسال نظر
پررنگ کج خط دار خط دار در وسط | سمت چپ وسط سمت راست | قرار دادن شکلک قراردادن لینکقرار دادن لینک حفاظت شده انتخاب رنگ | پنهان کردن متن قراردادن نقل قول تبدیل نوشته ها به زبان روسی قراردادن Spoiler

شرکت گاز استان گلستان شرکت داده پردازان نیک نام ققنوس پارس تلگرام صیدنیوز