امام جمعه گرگان:
مسئولان زمینه مشارکت تمام افراد جامعه در وقف را فراهم کنند

امام جمعه گرگان گفت: وقف متعلق به تمام افراد جامعه است و مسئولان باید زمینه حضور اقشار مختلف را برای تحقق این فریضه فراهم کنند.

به گزارش پایگاه خبری صید نیوز، آیت اله نورمفیدی اظهار کرد: بخشی از وقف در واقع برای ترویج و تبلیغ دین است و بخش دیگر برای خدماتی از قبیل ساخت خانه، مسجد، مدرسه، داروخانه، بیمارستان و مواردی از این قبیل باید در نظر گرفته شود.

وی ادامه داد: افرادی که تمکن مالی ندارند، می‌توانند به صورت شراکتی با همدیگر و روی هم گذاشتن حداقل توان خود در این امر خداپسندانه شرکت کنند.
امام جمعه گرگان در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به آغاز ماه ربیع‌الاول خاطرنشان کرد: نبی مکرم اسلام (ص)، بعد از ۱۳ سال سختی با وحی از سوی جبرئیل به سمت مدینه هجرت کردند.
آیت‌الله نورمفیدی با اشاره به جانشین شدن حضرت علی (ع) در بستر به جای پیامبر (ص) گفت: حضرت علی (ع) با آن که خطرناک بودن آن شرایط را می‌دانست، برای هموار کردن راه اسلام حاضر شد جانش را به خطر بیندازد.
آیت‌الله نورمفیدی همچنین در بخش دیگری از سخنان خود به اهمیت اخوت در اسلام اشاره کرد و ادامه داد: امروز دشمنان قسم خورده اسلام و مسلمانان، از راه‌های گوناگون و پیچیده با هدف ایجاد اختلاف بین مسلمانان و مومنین وارد می‌شوند.
نماینده مردم گلستان در مجلس خبرگان رهبری گفت: دشمن برای ایجاد جنگ و دعوا بین مسلمانان تلاش می کند و باید مواظب باشیم گرفتار دام پهن شده که زمینه شادی و خوشحالی آنها را فراهم می‌کند، نشویم.

  16 مهر 1400
بخش : استان گلستان / سیاسی
کد خبر: 71145
تگ ها :

seydnews@gmail.com

نظرات 0
ارسال نظر
پررنگ کج خط دار خط دار در وسط | سمت چپ وسط سمت راست | قرار دادن شکلک قراردادن لینکقرار دادن لینک حفاظت شده انتخاب رنگ | پنهان کردن متن قراردادن نقل قول تبدیل نوشته ها به زبان روسی قراردادن Spoiler

شرکت داده پردازان نیک نام ققنوس پارس تلگرام صیدنیوز