معاون اجتماعی و سیاسی حوزه‌های علمیه سراسر کشور :
واژه خستگی نباید در زندگی ما جایی داشته باشد

معاون اجتماعی و سیاسی حوزه‌های علمیه سراسر کشور  گفت:  واژه خستگی نباید در زندگی ما جایی داشته باشد مثل شهید سلیمانی که در عرصه جهاد خستگی را نمی‌فهمید و ۴۰سال در عرصه نظامی در حال جهاد بود.

به گزارش گلستان فردا، حجت الاسلام زمانی در همایش علمای شیعه و سنی با موضوع سیره نبوی و منزلت اهل بیت(ع) که در مدرسه علمیه امام خمینی(ره) گرگان برگزار شد، اظهار کرد: پیامبر اکرم (ص) اسوه همه انبیا و کل بشر است و هر کس خدا را به عنوان مبدا هستی قبول دارد راهی به جز تأسی به پیامبر ندارد.

وی با بیان اینکه مبدا اصلی معرفتی ما سیره پیامبر اکرم(ص) است، ادامه داد: تهجد یکی از مهترین صفات پیامبر بود و ایشان اکثر شب‌ها به عبادت مشغول بود و چه خوب است که ما هم این صفت را در خود تقویت کنیم.

زمانی گفت:کمیت عبادت و کیفیت عبادت دو ویژگی است که عارفان بزرگ اسلام همواره به آن تاکید داشتند و ما باید به این دو مورد توجه کنیم.

وی افزود: واژه خستگی نباید در زندگی ما جایی داشته باشد مثل شهید سلیمانی که در عرصه جهاد خستگی را نمی‌فهمید و ۴۰سال در عرصه نظامی در حال جهاد بود.

زمانی ادامه داد: رافت، رحمت و اخوت نسبت به مومنان و ادیان دیگر از ویژگی‌های پیامبر اکرم بود.

حجت الاسلام دیلم رئیس مرکز بزرگ شمال کشور هم در این مراسم گفت: اجرای بیش از ۳۰برنامه به مناسبت آغاز هفته وحدت در استان تدارک دیده شده است.

  25 مهر 1400
بخش : استان گلستان / مذهبی
کد خبر: 71301
تگ ها :

seydnews@gmail.com

نظرات 0
ارسال نظر
پررنگ کج خط دار خط دار در وسط | سمت چپ وسط سمت راست | قرار دادن شکلک قراردادن لینکقرار دادن لینک حفاظت شده انتخاب رنگ | پنهان کردن متن قراردادن نقل قول تبدیل نوشته ها به زبان روسی قراردادن Spoiler

شرکت داده پردازان نیک نام ققنوس پارس تلگرام صیدنیوز