رئیس کل دادگستری گلستان:
بیش از ۶۰۰ هکتار از اراضی ملی گلستان به منابع طبیعی بازگشت

رئیس کل دادگستری گلستان گفت: ۶۶۳ هکتار از اراضی ملی گلستان امسال با رای دادگاه‌های از حکم قضایی به منابع طبیعی بازگردانده شد.

به گزارش خبرنگار پایگاه خبری صیدنیوز، حیدر آسیابی، رئیس کل دادگستری گلستان گفت: امسال ۹۵ پرونده با موضوع تجاوز به اراضی جنگلی در دادگاه‌های استان رسیدگی و رای خلع ید صادر شد که در نتیجه اجرای این آرا، ۱۶۶ هکتار جنگل از دست متجاوزان خارج و به منابع طبیعی بازگشت.
وی افزود:درمدت ۷۶ پرونده هم با موضوع دست اندازی به مراتع استان رسیدگی شد که نتیجه آن خلع ید ۴۹۴ هکتار مرتع و بازگشت آن به انفال بود.
رئیس کل دادگستری گلستان گفت: امسال همچنین ۳ هکتار از سواحل هم که غیرقانونی تصرف شده بود که از دست متجاوزان آزاد شد.
آسیابی ادامه داد: شعب ویژه برای رسیدگی به پرونده‌های اراضی ملی در همه حوزه‌های قضایی استان اختصاص داده شده که نتیجه آن رسیدگی سریع‌تر و دقیق‌تر به پرونده‌های این حوزه و افزایش آرای خلع ید از عرصه‌های جنگلی و مرتعی استان است.
این مقام ارشد قضایی استان بار دیگر تاکید کرد: امسال نیز همچون سال‌های گذشته در برخورد با زمین خواری منتظر تغییر کاربری و ساخت و ساز‌های غیرمجاز و شکایت دستگاه‌های متولی نمی‌مانیم و با دریافت گزارش‌های مردمی برای متخلفان، پرونده تشکیل می‌دهیم.

 

  27 مهر 1400
بخش : استان گلستان / جامعه
کد خبر: 71325
تگ ها :

seydnews@gmail.com

نظرات 0
ارسال نظر
پررنگ کج خط دار خط دار در وسط | سمت چپ وسط سمت راست | قرار دادن شکلک قراردادن لینکقرار دادن لینک حفاظت شده انتخاب رنگ | پنهان کردن متن قراردادن نقل قول تبدیل نوشته ها به زبان روسی قراردادن Spoiler

شرکت داده پردازان نیک نام ققنوس پارس تلگرام صیدنیوز