مدیرکل دامپزشکی گلستان :
مردم از خرید طیور زنده و بومی خودداری کنند

مدیرکل دامپزشکی گلستان گفت:برای پیشگیری از شیوع آنفلوآنزای فوق حاد پرندگان مردم فعلا از خرید طیور زنده و بومی از حاشیه شهر‌ها و بازار‌های محلی خودداری کنند.

به گزارش صید نیوز، غلامرضا محرابی اظهار کرد: تا کنون موردی از آنفلوانزای فوق حاد پرندگان در گلستان مشاده نشده و توصیه به نخریدن پرندگان، برای پیشگیری از شیوع این بیماری است.

وی گفت: نظارت و کنترل زنده فروشی طیور در بازار‌های محلی و در حاشیه شهر‌ها در قالب گروه‌های مشترک با شهرداری، مرکز بهداشت و نیروی انتظامی صورت می‌گیرد.

محرابی گفت: ۱۵گروه پایش آنفلوآنزای فوق حاد پرندگان در استان فعالند که به صورت مشترک با محیط زیست مناطق پر خطر استان مانند سواحل دریای خزر، تالاب‌ها و آبگیر‌ها را پایش می‌کنند.

وی افزود: با برنامه ریزی مدون، انواع عملیات پایش، مراقبت فعال و غیرفعال، نمونه برداری از واحد‌های طیور صنفی استان انجام می‌شود.

وی گفت: به تولیدکنندگان و پرورش دهندگان انواع طیور توصیه می‌شود تمام دستورالعمل‌های بهداشتی – قرنطینه‌ای را رعایت کنند و هر تلفات غیر عادی و غیر متعارف را سریع به اطلاع کارشناسان دامپزشکی استان اطلاع دهند.

  3 آبان 1400
بخش : استان گلستان / سلامت
کد خبر: 71427
تگ ها :

seydnews@gmail.com

نظرات 0
ارسال نظر
پررنگ کج خط دار خط دار در وسط | سمت چپ وسط سمت راست | قرار دادن شکلک قراردادن لینکقرار دادن لینک حفاظت شده انتخاب رنگ | پنهان کردن متن قراردادن نقل قول تبدیل نوشته ها به زبان روسی قراردادن Spoiler

شرکت داده پردازان نیک نام ققنوس پارس تلگرام صیدنیوز