رئیس بنیاد ملی توانمند سازی گندمکاران ایران:
مشکلات کشاورزان گندم کار با طرح تقویت امنیت غذایی می شود

رئیس بنیاد ملی توانمند سازی گندمکاران ایران  گفت: با طرح تقویت امنیت غذایی و رفع موانع تولیدات کشاورزی بیش از ۹۰ درصد مسائل و مشکلات کشاورزی و کشاورزان گندم کار مرتفع خواهد شد.

به گزارش خبرنگار صید نیوز، عطاالله هاشمی در همایش " کشت قراردادی محصول گندم" با حضور شماری از کارشناسان و صاحبنظران حوزه کشاورزی در گلستان برگزار شد ، اظهار کرد: در زمان حاضر برای تولیدکنندگان محصول و خریداران گندم از جمله کارخانه ها مشوق‌های بسیاری برای خودکفایی این محصول در نظر گرفته شده و کشاورزان علاوه بر امتیازات و جایگاه قبلی خود با پرداخت ۱۰ درصد حق بیمه محصولاتشان را بیمه می کنند در حالی که این مقدار در سال های گذشته ۳۰ درصد بود.

وی افزود: در کشاورزی و کشت قراردادی تمام نهاده ها با زمان کاشت به صورت اعتباری در اختیار کشاورز قرار می گیرد و کود، سم و نهاده های مورد نیاز زمان کاشت به صورت اعتباری و رایگان در اختیار کشاورز قرار می گیرد و این هزینه ها زمان خرید محصول از مبلغ خریداری کسر خواهد شد.

هاشمی تاکید کرد: در کشت قراردادی برای تامین نقدینگی سود بسیار پایینی در نظر گرفته شده و در مقابل کشاورزان وظیفه تامین و یاری رسانی برای تولید ۲ میلیون تن گندم را دارند.

  5 آبان 1400
بخش : استان گلستان / اقتصادی
کد خبر: 71461
تگ ها :

seydnews@gmail.com

نظرات 0
ارسال نظر
پررنگ کج خط دار خط دار در وسط | سمت چپ وسط سمت راست | قرار دادن شکلک قراردادن لینکقرار دادن لینک حفاظت شده انتخاب رنگ | پنهان کردن متن قراردادن نقل قول تبدیل نوشته ها به زبان روسی قراردادن Spoiler

شرکت داده پردازان نیک نام ققنوس پارس تلگرام صیدنیوز