فرمانده پلیس راه گلستان:
رفع خطر تصادف در ۴۸ نقطه اولویت دار در استان

فرمانده پلیس راه گلستان گفت: عملیات آشکارسازی و رفع خطر تصادف در ۴۸ نقطه اولویت دار به طور زیرساختی و کامل انجام شده است.

به گزارش صید نیوز، سرهنگ علی عبدی اظهار کرد: سال ۹۷ توسط کمیته اجرایی ایمنی راههای استان برای ایجاد دوربرگردان ۲۰ بریدگی دارای اولویت مصوبه گذرانده شد و اقداماتی را در این زمینه آغاز کرده بود.
وی ادامه داد: تاکنون با اقدام های انجام شده توسط دستگاه های مرتبط، ۱۲ بریدگی تبدیلی به دوبرگردان شده و بقیه در دست پیگیری یا در دست اجراست.
وی تصریح کرد: مطابق آمار تصادفات رانندگی، وقوع ۱۰ درصد از تصادفات رانندگی در محورهای ارتباطی استان مربوط به وجود بریدگی های ناایمن است که باید نسبت به رفع آن تدابیری ویژه اندیشیده شود. 

فرمانده پلیس راه گلستان همچنین از شناسایی ۱۱۶ نقطه پرتصادف جدید در محورهای این استان خبر داد و گفت: این تعداد نقطه پرتصادف با همکاری کارشناسان پلیس راه و راهداری استان شناسایی و برای تاییدنهایی در کمیته تخصصی در مرکز به تهران معرفی شده است.
وی اضافه کرد: علاوه بر این طی چند سال اخیر ۱۲۳ نقطه پرتصادف در محورهای استان شناسایی شده بود که برای بیشتر این نقاط برای آمد و شد وسایط نقلیه ، اقدامات اولیه آشکارسازی انجام شده است.
سرهنگ عبدی یادآور شد: از این تعداد، عملیات آشکارسازی و رفع خطر تصادف در ۴۸ نقطه اولویت دار به طور زیرساختی و کامل انجام شده است.

فرمانده پلیس راه گلستان، استفاده نادرست از موتورسیکلت در استان را یکی از معضلات جدی در رانندگی برشمرد و گفت: اکنون ۴۳ درصد از تصادفات رانندگی در این استان به رانندگی با موتورسیکلت است.
وی ادامه داد: وجود شرایط آب و هوایی مساعد، نزدیکی روستاها و شهرها به یکدیگر، تسهیل در تردد و حضور در مزرعه از مهم ترین دلایل ترغیب ساکنان این استان به خرید موتورسیکلت و استفاده از این وسیله نقلیه است.
به گفته وی در این استان ۲۲۰ هزار دستگاه موتورسیکلت وجود دارد.
سرهنگ عبدی در خصوص اقدامات پلیس برای کاهش تصادفات موتورسیکلت، افزود: پلیس علاوه بر توزیع ۵۰ هزار عدد کلاه ایمنی بین صاحبان موتورسیکلت با همکاری اداره کل راهداری و حمل و نقل جاده ای استان، برنامه های آموزشی را به صورت چهره به چهره و استفاده از رسانه اجرا می کند.

سرهنگ عبدی با اشاره به آغاز طرح زمستانه پلیس راه استان از یکم آذر ماه سال جاری به مدت ۱۱۰ روز، افزود: امسال برای اجرای این طرح ۶۵ گروه با بهره گیری از ۶۵ دستگاه خودرو در ۱۰ پاسگاه و پست پلیس راه استان در محورهای ارتباطی مستقر و خدمات را به رانندگان عبوری ارائه خواهند داد.
به گفته وی یک هزار و ۶۰۰ کیلومتر از طول جاده های استان گلستان در منطقه کوهستانی و برف گیر قرار دارد.
وی توجه رانندگان به توصیه پلیس راه برای عبور از محورهای کوهستانی از جمله همراه داشتن زنجیر چرخ، لباس گرم و موادغذایی خشک و پر بودن باک بنزین خودرو را خواستار شد.

  30 آبان 1400
بخش : استان گلستان / جامعه
کد خبر: 71815
تگ ها :

seydnews@gmail.com

نظرات 0
ارسال نظر
پررنگ کج خط دار خط دار در وسط | سمت چپ وسط سمت راست | قرار دادن شکلک قراردادن لینکقرار دادن لینک حفاظت شده انتخاب رنگ | پنهان کردن متن قراردادن نقل قول تبدیل نوشته ها به زبان روسی قراردادن Spoiler

شرکت داده پردازان نیک نام ققنوس پارس تلگرام صیدنیوز