دبیر شورای عالی مناطق آزاد کشور خبر داد:
نخستین مدیر اجرایی منطقه آزاد اینچه برون معرفی شد

دبیر شورای عالی مناطق تجاری و ویژه اقتصادی کشور، نخستین مدیر اجرایی منطقه آزاد اینچه برون را معرفی کرد.

به گزارش خبرنگار پایگاه خبری صیدنیوز، سعید محمد دبیر شورای عالی مناطق تجاری و ویژه اقتصادی کشور گفت: حسن ملک حسینی مسئول سازمان بسیج سازندگی سپاه نینوا گلستان را به این سمت منصوب کرده ایم.

وی افزود: منطقه آزاد اینچه برون یکی از نقاط استراتژیک کشور است و به همین سبب دومین منطقه از هفت منطقه آزادی است که مدیر اجرایی آن برای تسریع در روند امور انتخاب شد.

حسن ملک حسینی بیشتر از ده سال است که مسئولیت بسیج سازندگی سپاه نینوای گلستان را برعهده دارد.

منطقه آزاد اینچه برون محدوده ای به وسعت تقریبا 12 هزار و 500 هکتار به طول تقریبی 40 عرض 3 کیلومتر از مرز اینچه برون تا شهرک صنعتی اترک در محدوده منطقه ویژه اقتصادی اترک را شامل می شود.

ایجاد منطقه آزاد تجاری - صنعتی اینچه برون در سال ۹۳ و همزمان با سفر رییس جمهوری و هیات دولت به استان گلستان مصوب شد و در خردادماه سال ۹۴ در شورای عالی مناطق آزاد به تصویب رسید.

اینچه برون به عنوان تنها گمرک زمینی و ریلی گلستان در بخش داشلی برون شهرستان گنبدکاووس در مرز ایران و ترکمنستان واقع شده و زیرمجموعه آن پایانه های صادراتی در گرگان و گنبدکاووس، گمرک امانات پستی در گرگان، گمرک بندرترکمن و گمرک فرودگاه بین‌المللی گرگان است.

 

 

  5 آذر 1400
بخش : استان گلستان / اقتصادی
کد خبر: 71893
تگ ها :

seydnews@gmail.com

نظرات 0
ارسال نظر
پررنگ کج خط دار خط دار در وسط | سمت چپ وسط سمت راست | قرار دادن شکلک قراردادن لینکقرار دادن لینک حفاظت شده انتخاب رنگ | پنهان کردن متن قراردادن نقل قول تبدیل نوشته ها به زبان روسی قراردادن Spoiler

شرکت داده پردازان نیک نام ققنوس پارس تلگرام صیدنیوز