رئیس اداره امور فناوری‌های مکانیزه جهاد کشاورزی گلستان:
حدود ۶هزار گلستانی در نوبت دریافت تراکتور

رئیس اداره امور فناوری‌های مکانیزه جهاد کشاورزی گلستان گفت: حدود ۶هزار کشاورز گلستانی در انتظار دریافت تراکتور هستند.

به گزارش صید نیوز، مریم برزنونی اظهار کرد: سهمیه دریافت تراکتور گلستان امسال ۲۴۰دستگاه است که هشت درصد کل تولیدات تراکتور کارخانه دولتی در کشور است.

وی افزود: ۱۹مدل تراکتور این کارخانه به صورت پیش فروش واگذار می‌شود که ۴۰درصد قیمت پرداخت می‌شود و هفت ماه آینده براساس قیمت زمان بقیه مبلغ پرداخت می‌شود.

برزنونی افزود: هم اکنون ۳۸هزار تراکتور و ۲هزار و ۸۰۰کمباین در استان فعال است که بیشترین تعداد تراکتور بین استان‌های کشور است.

وی افزود: هر چند شمار تراکتور در گلستان بالاست، اما وسعت زمین‌های کشاورزی که کاشت و برداشت محصول مکانیزه انجام می‌شود نیز بالاست.

برزنونی یکی از عوامل تقاضای زیاد کشاورزان برای دریافت تراکتور را وسعت زمین‌های کشاورزی مکانیزه دانست و گفت: عمده محصولات کشاورزی در گلستان در فصول مختلف مکانیزه کشت می‌شود و این زمان استفاده از تراکتور را افزایش می‌دهد و کشاورزان بعد از ۵یا۶ سال تمایل دارند تراکتور خود را تعویض کنند.

وی استفاده گسترده از تراکتور در دیگر بخش‌ها نظیر حوزه دام و طیور، شیلات و آبزیان را از عوامل تقاضای زیاد افراد برای دریافت تراکتور بیان کرد.

برزنونی گفت: ضریب مکانیزاسیون در گلستان ۲وهفت دهم اسب بخار در هکتار است که از میانگین کشوری بالاتر است.

  7 آذر 1400
بخش : استان گلستان / اقتصادی
کد خبر: 71917
تگ ها :

seydnews@gmail.com

نظرات 0
ارسال نظر
پررنگ کج خط دار خط دار در وسط | سمت چپ وسط سمت راست | قرار دادن شکلک قراردادن لینکقرار دادن لینک حفاظت شده انتخاب رنگ | پنهان کردن متن قراردادن نقل قول تبدیل نوشته ها به زبان روسی قراردادن Spoiler

شرکت داده پردازان نیک نام ققنوس پارس تلگرام صیدنیوز