مانور سراسری زلزله در ۲۰ مدرسه گلستان برگزار شد

بیست و سومین مانور سراسری آمادگی در برابر زلزله همزمان با هشت آذر روز ایمنی و زلزله در مدارس گلستان برگزار شد.

به گزارش صید نیوز، روز دوشنبه، بیست و سومین مانور سراسری آمادگی در برابر زلزله همزمان با هشت آذر روز ایمنی و زلزله در مدارس، با شعار «مدرسه ایمن جامعه تاب آور آمادگی در برابر زلزله در شرایط پاندمی» با مسئولان ارشد استانی و شهرستانی در مرکز آموزشی شهید بهشتی (تیزهوشان) گرگان برگزار شد.

معاون امور جوانان جمعیت هلال احمر گلستان در این خصوص گفت: به منظور افزایش آمادگی دانش آموزان در برابر مقابله با بلایای طبیعی و بالا بردن سطح آگاهی دانش آموزان و اولیا بیست و سومین مانور زلزله در گلستان با همکاری مدیریت بحران استانداری، هلال احمر، آموزش و پرورش، اورژانس و آتش نشانی به صورت پایلوت استانی در مرکز آموزشی شهید بهشتی (تیزهوشان) گرگان و همزمان در ۲۰ مدرسه در سراسر شهرستان ها برگزار شد.

فاطمه میرزاحسینیان افزود: در این مانور فرضی دانش آموزان پناهگیری ایمن، خروج اضطراری، نحوه ورود به ساختمان پس از زلزله، نحوه خارج کردن مصدوم و حمل مصدوم را تمرین کردند.

میرزاحسینیان بیان کرد: در روزهای گذشته پیش از اجرای مانور دانش آموزان مدارس با همکاری اعضای کانون جوانان، کانون دانش آموزی و مربیان آموزشی نحوه پناه گیری صحیح و خروج اضطراری را فراگرفتند.

  8 آذر 1400
بخش : استان گلستان / اقتصادی
کد خبر: 71928
تگ ها :

seydnews@gmail.com

نظرات 0
ارسال نظر
پررنگ کج خط دار خط دار در وسط | سمت چپ وسط سمت راست | قرار دادن شکلک قراردادن لینکقرار دادن لینک حفاظت شده انتخاب رنگ | پنهان کردن متن قراردادن نقل قول تبدیل نوشته ها به زبان روسی قراردادن Spoiler

شرکت داده پردازان نیک نام ققنوس پارس تلگرام صیدنیوز