مدیرکل ستاد اجرایی فرمان امام در گلستان:
اجرای جهش تولید محصول در ۷۰هزار هکتار از دیمزار‌های گلستان

مدیرکل ستاد اجرایی فرمان امام در گلستان گفت:امسال با حمایت ستاد اجرایی فرمان امام، طرح جهش تولید محصول در ۷۰هزار هکتار از دیمزار‌های استان گلستان اجرا می‌شود.

به گزارش صید نیوز، محمد مهدی سلمان زاده اظهار کرد: افزایش بهره وری و تولید در اراضی دیمزار‌های استان و درآمد کشاورزان از اهداف این طرح است.

محمد مهدی سلمان زاده افزود: پشتیبانی فنی و مالی از جذب نیرو و پرداخت حق الزحمه کارشناسان، تامین بذر، سموم و کود‌های رایگان، آموزش و ترویج دانش و تجارب کشاورزی به بهره برداران و کمک به بیمه اراضی کشاورزی از وظایف ستاد اجرایی فرمان امام در این طرح است.

وی گفت: پرداخت بخشی از یارانه تسهیلات بانکی خرید تراکتور و خرید ماشین آلات کشاورزی برای افزایش بهره وری اراضی کشاورزی از وظایف تعیین شده این ستاد است.

سلمان زاده افزود: همکاری با جهادکشاورزی برای آموزش فنی به کشاورزان در میدان و انتقال تجارب کشاورزان موفق به سایر بهره برداران از برنامه‌های این ستاد است.

محمدرضا عباسی، معاون بهبود تولیدات گیاهی جهادکشاورزی گلستان گفت: پارسال در سال اول، این طرح را در ۲۰هزار هکتار از اراضی دیم استان اجرا کردیم و امسال با همکاری ستاد اجرایی فرمان امام در ۷۰هزار هکتار اجرا می‌شود.

  10 آذر 1400
بخش : استان گلستان / جامعه
کد خبر: 71941
تگ ها :

seydnews@gmail.com

نظرات 0
ارسال نظر
پررنگ کج خط دار خط دار در وسط | سمت چپ وسط سمت راست | قرار دادن شکلک قراردادن لینکقرار دادن لینک حفاظت شده انتخاب رنگ | پنهان کردن متن قراردادن نقل قول تبدیل نوشته ها به زبان روسی قراردادن Spoiler

شرکت داده پردازان نیک نام ققنوس پارس تلگرام صیدنیوز