معاون اداره کل بنیاد شهید گلستان:
تکمیل مجتمع توانبخشی جانبازان گلستان نیازمند اعتبار است

معاون توسعه و منابع انسانی اداره کل بنیاد شهید و امور ایثارگران گلستان گفت : حمایت مالی توسط دستگاه‌های مرتبط به منظور شتاب بخشیدن به تکمیل ساختمان نیمه تمام مجتمع توانبخشی جانبازان و معلولان این استان بسیار ضروری است.

به گزارش صید نیوز، مهدی خسروی اظهار کرد: از محل اعتبارات رهاورد سفر دولت قبل به گلستان در ماه دی ۹۷، ۱۰۰ میلیارد ریال اعتبار برای اجرای این مجتمع توانبخشی مصوب شد که این مبلغ در اواخر نیمه نخست امسال اختصاص داده شده است.
وی ادامه داد: این در حالی است پارسال میزان اعتبار موردنیاز برای بهره برداری این طرح ۲۷۶ میلیارد ریال برآورده شد که این مبلغ با وجود تورم، ناکافی است.
خسروی در خصوص وضعیت ساختمان توانبخشی جانبازان و معلولان استان یادآور شد: اکنون با فعالیت پیمانکار جدید، موتورخانه تجهیز، محوطه سازی ساختمان در مرحله پایانی، انشعاب های برق، آب و گاز نصب و استخر مجتمع به صورت آزمایشی آبگیری شده است.
وی تصریح کرد: با اختصاص به موقع اعتبار، پیش بینی می شود که این طرح در خرداد سال ۱۴۰۱ به بهره برداری برسد.
معاون فرهنگی اداره کل بنیاد شهید و امور ایثارگران گلستان با اشاره به این که ساخت مجتمع توانبخشی جانبازان و معلولان جزو طرح های مهم فرهنگی و رفاهی برای این قشر است، بر تلاش بیشتر مسوولان دستگاه های مرتبط بر تسریع در بهره برداری آن تاکید کرد.
محمدعلی طالع زاری به خبرنگار ایرنا گفت: اکنون برای فعالیت فرهنگی جامعه ایثارگران استان، از ظرفیت موجود بهره گرفته می شود ولی ارایه خدمات هرچه بهتر به آنان ، نیاز مبرم به این مجتمع است.
عملیات اجرایی ساخت ساختمان مرکز توانبخشی جانبازان و معلولان گلستان واقع در بلوار شهید صیاد شیرازی گرگان از سال ۱۳۸۵ آغاز شد و این طرح بیش از ۹۰ درصد پیشرفت فیزیکی دارد.
این طرح در زمینی به مساحت هشت هزار مترمربع و در سه طبقه دارای استخر، کلاس های آموزشی، مرکز توانبخشی، سوئیت و سالن اجتماعات احداث شده است.
مطابق گزارش اداره کل بنیاد شهید و امور ایثارگران گلستان، این استان ۸۰ هزار نفر ایثارگر دارد.
استان گلستان بیش از ۱۳ هزار جانباز و ایثارگر، یک هزار و ۱۷۸ آزاده و چهار هزار شهید تقدیم انقلاب اسلامی کرده است.

  11 آذر 1400
بخش : استان گلستان / جامعه
کد خبر: 71949
تگ ها :

seydnews@gmail.com

نظرات 0
ارسال نظر
پررنگ کج خط دار خط دار در وسط | سمت چپ وسط سمت راست | قرار دادن شکلک قراردادن لینکقرار دادن لینک حفاظت شده انتخاب رنگ | پنهان کردن متن قراردادن نقل قول تبدیل نوشته ها به زبان روسی قراردادن Spoiler

شرکت داده پردازان نیک نام ققنوس پارس تلگرام صیدنیوز