آتش سوزی جنگل های استان مهار شد

فرمانده یگان حفاظت از عرصه‌های منابع طبیعی گلستان گفت: ۲۴ ساعت گذشته سه فقره آتش سوزی در عرصه های جنگلی گلستان رخ داد که با کمک بالگرد و نیروهای مردم اطفاء شد.

به گزارش صیدنیوز، سرهنگ عیسی گل بینی گفت:آتش سوزی ها در آق سو کلاله،نوده خاندوز آزادشهر و دریکی از حوزه های شهرستان مینودشت بوده و برای اطفای حریق در ارتفاعات از ۱۰ سورتی  پرواز بالگرد و نیروهای مردمی کمک گرفته شده است.

رئیس اداره منابع طبیعی شهرستان آزادشهر  هم گفت: آتشی که  امروز به جان جنگلهای نوده خاندوز افتاده بود باحضور به موقع نیروهای منابع طبیعی مهار شد و هم اکنون نیروهای ما در حال اطفای بقایای چوب های خشک نیمه سوز هستند.
 جلال عجم عوامل انسانی را علت این حادثه بیان کرد و گفت: وزش باد شدید و وجود برگهای خشک موجب شعله ور شدن و پیشروی آتش به اطراف شد که حضور به موقع نیروهای منابع طبیعی مانع از گسترش و نفوذ آتش به تنه درختان شد.
 وی سطح آتش سوزی را حدود  ۱۵۰۰ متر مربع عنوان کرد و  از مردم و طبیعت دوستان خواست با توجه به گرمای روزهای اخیر و مستعد بودن جنگل برای آتش سوزی، در هنگام ترک جنگل حتما ضمن خاموش کردن آتش روی آن خاک ریخته  و آن را کاملا خاموش کنند.

  26 آذر 1400
بخش : استان گلستان / محیط زیست
کد خبر: 72011
تگ ها :

seydnews@gmail.com

نظرات 0
ارسال نظر
پررنگ کج خط دار خط دار در وسط | سمت چپ وسط سمت راست | قرار دادن شکلک قراردادن لینکقرار دادن لینک حفاظت شده انتخاب رنگ | پنهان کردن متن قراردادن نقل قول تبدیل نوشته ها به زبان روسی قراردادن Spoiler

شرکت داده پردازان نیک نام ققنوس پارس تلگرام صیدنیوز