مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب گلستان :
هیچ سدی برای تأمین و تولید آب شرب در گرگان وجود ندارد

مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب گلستان گفت: هیچ سدی برای تأمین و تولید آب شرب در گرگان وجود ندارد و در این حوزه به شدت در تنگنا قرار داریم.

به گزارش صیدنیوز، بهزاد هرمزی از کمبود ۴۷۰ لیتر بر ثانیه آب در گرگان خبرداد و اظهار کرد: گلستان تابستان سختی را پشت سر گذاشت و در نیم قرن اخیر این خشکسالی بی‌سابقه بوده است.

وی افزود: شهر گرگان هزار و ۷۵۰ لیتر بر ثانیه نیاز آبی دارد ولی مقدار آبی که تأمین می‌شود هزار و ۲۸۰ لیتر برثانیه است لذا ناچار به مدیریت فشار در برخی از ماه‌ها هستیم.

هرمزی با اشاره به احداث سدهای نرماب و شصت کلاً، گفت: بهره برداری کامل این دو سد چند سال به طول می‌انجامد و نمی‌توان فعلاً روی آنها حساب باز کرد.

وی با بیان اینکه گلستان در زمره چهار استان رتبه اول خشکسالی کشور بوده است، افزود: حدود ۳۰ حلقه چاه جدید در گلستان در حال حفر و تجهیز بوده که تا پایان امسال به شبکه تأمین آب آشامیدنی استان افزوده می‌شود.

هرمزی همچنین اضافه کرد: ۳۵ هزار حلقه چاه آب در گلستان وجود دارد که تنها ۶۰۰ حلقه مختص آب شرب است و بقیه در بخش کشاورزی استفاده می‌شود.

  13 دی 1400
بخش : استان گلستان / اقتصاد ایران
کد خبر: 72022
تگ ها :

seydnews@gmail.com

نظرات 0
ارسال نظر
پررنگ کج خط دار خط دار در وسط | سمت چپ وسط سمت راست | قرار دادن شکلک قراردادن لینکقرار دادن لینک حفاظت شده انتخاب رنگ | پنهان کردن متن قراردادن نقل قول تبدیل نوشته ها به زبان روسی قراردادن Spoiler

شرکت داده پردازان نیک نام ققنوس پارس تلگرام صیدنیوز