سخنگوی شورای شورای شهر گرگان مطرح کرد
باید به دنبال توانمند سازی اقشار نیازمند باشیم

سخنگوی شورای شهر گرگان گفت: ارائه بسته معیشتی و کمک های مالی پایین ترین سطح از کمک های مردمی است و باید به دنبال توانمند سازی افراد نیازمند و جامعه باشیم.

به گزارش صیدنیوز، حجت مقسم عصر یکشنبه در جلسه شورای مشارکت‌های مردمی گرگان اظهار کرد: ارائه بسته معیشتی و کمک‌های مالی پایین‌ترین سطح از کمک‌های مردمی است، ما باید تلاش کنیم به دنبال توانمند سازی آنها از طریق راه‌های مختلف باشیم.

سخنگوی شورای شهر گرگان افزود: همچنین ایجاد یک بسیج عمومی که به وسیله آن بتوانیم تمامی گروه‌ها را درگیر کنیم، کار بسیار مهمی است.

مقسم ادامه داد: وقتی جامعه منفی شود و دیوار بی اعتمادی شکل بگیرد، افراد خوب هم مورد اتهام قرار می‌گیرد، متاسفانه به دلیل هجمه‌های زیاد عملیات روانی دشمن و همچنین عملکرد برخی از مدیران و خیریه‌ها این بی اعتمادی بین مردم بیشتر شده است.

وی سرمایه اجتماعی را یک ثروت واقعی عنوان کرد و افزود: کشورها با داشتن سرمایه اجتماعی به سمت پیشرفته هدایت می‌شوند، در واقع راز تعهد افراد مشارکت راستین است، اگر افراد را درگیر کار کنیم، تعهد بیشتری دارند، باید آنها را در سه بعد تصمیم‌گیری، اجرا و منافع مشارکت داد.

سخنگوی شورای شهر گرگان با اشاره به راه اندازی «شورای توسعه سازمان‌های مردم نهاد» در استان، ابراز کرد: تا به الان بهزیستی، ورزش و جوانان، فرمانداری‌ها و دیگر سازمان‌ها مجوزهایی را به صورت جداگانه برای ایجاد موسسات خیریه و دیگر موسسات صادر می‌کردند که به دلیل گستره کار تصمیم به ایجاد «شورای توسعه سازمان‌های مردم نهاد» با حضور دستگاه‌های امنیتی در استان گرفتیم.

وی افزود: سازمان‌ها و اداراتی که مسئول کمک به اقشار آسیب دیده جامعه هستند، می‌توانند سیستم یکپارچه‌ای را راه اندازی کنند تا به این طریق به نیازمندان واقعی کمک کنند.

مقسم بیان کرد: باید شفافیت مالی را جهت نظارت بر سازمان‌های مردم نهاد به صورت یک مدل نظارتی در سطح گرگان تعریف شود و همچنین در آن از ظرفیت خود افراد نیز استفاده کرد.

  9 اسفند 1400
بخش : استان گلستان / جامعه
کد خبر: 72135
تگ ها :

seydnews@gmail.com

نظرات 0
ارسال نظر
پررنگ کج خط دار خط دار در وسط | سمت چپ وسط سمت راست | قرار دادن شکلک قراردادن لینکقرار دادن لینک حفاظت شده انتخاب رنگ | پنهان کردن متن قراردادن نقل قول تبدیل نوشته ها به زبان روسی قراردادن Spoiler

شرکت داده پردازان نیک نام ققنوس پارس تلگرام صیدنیوز