مدیر امور اراضی جهاد کشاورزی گلستان:
۵۶ فقره حکم قلع و قم اجرا شده است

مدیر امور اراضی سازمان جهاد کشاورزی گلستان گفت: ۵۶ فقره حکم قلع و قم برای سازه های غر مجاز اجرا شده و بقیه موارد در حال رسیدگی در مراجع قضایی است.

به گزارش صیدنیوز، کامبیز علیپور اظهار کرد: هزار و ۳۳۷ فقره تغییر کاربری اراضی در سال ۱۴۰۰ انجام شده و تاکنون ۵۱ هزار هکتار از اراضی زراعی گلستان کاداستر شده است.

وی افزود: در سال ۱۴۰۰ تعداد ۵۳۶ تماس و خبر با سامانه ۱۳۱ مبنی بر تغییر کاربری اراضی گلستان دریافت شد.

مدیر امور اراضی سازمان جهاد کشاورزی گلستان با بیان اینکه در مجموع هزار و ۳۳۷ مورد تغییر کاربری اراضی در سال گذشته در استان شناسایی شد، افزود: از این تعداد ۴۹۰ مورد در مرحله پی کنی، ۶۱۱ مورد احداث بنا، ۹۸ مورد محوطه سازی، ۱۳ مورد موضوعات حفر و برداشت غیرمجاز و ۱۲۵ مورد هم سایر موضوعات بوده است.

علیپور بیان کرد: از این تعداد ۴۷ مورد با همکاری نیروی انتظامی در راستای اجرای تبصره ۱ توقف عملیات صادر و قلع و قمع شده است.

وی اضافه کرد: همچنین ۱۹۶ مورد در طبق تبصره ماده دو بوده که با دستور مستقیم دستگاه قضایی تخریب و قلع و قمع شده است.

مدیر امور اراضی سازمان جهاد کشاورزی گلستان گفت: در ۵۶ فقره حکم قلع و قم اجرا شده و بقیه موارد در حال رسیدگی در مراجع قضایی است.

علیپور بیان کرد: تاکنون ۵۱ هزار هکتار از اراضی زراعی گلستان کاداستر شده که طبق اولویت بندی اول ۹ هزار و ۵۰ هکتار به تایید اداره ثبت رسیده و برای صدور سند آماده شده است و بقیه در اولویت دوم قرار داشته و با رفع تداخل مرحله به مرحله اجرا خواهد شد.

  18 اردیبهشت 1401
تگ ها :

seydnews@gmail.com

نظرات 0
ارسال نظر
پررنگ کج خط دار خط دار در وسط | سمت چپ وسط سمت راست | قرار دادن شکلک قراردادن لینکقرار دادن لینک حفاظت شده انتخاب رنگ | پنهان کردن متن قراردادن نقل قول تبدیل نوشته ها به زبان روسی قراردادن Spoiler

شرکت داده پردازان نیک نام ققنوس پارس تلگرام صیدنیوز