رییس شورای عالی استان‌ها:
ارائه طرح قانون مدیریت یکپارچه شهری از ابتدا اشتباه بود

رییس شورای عالی استان‌ها گفت: دولت و مجلس در اجرا نشدن قانون مدیریت یکپارچه شهری بی‌تقصیرند و طرح ارائه شده از ابتدا اشتباه بود.

به گزارش صیدنیوز، پرویز سروری روز چهارشنبه در مراسم افتتاحیه نخستین اجلاس روسای شوراهای اسلامی استان‌های کشور در گرگان اظهار کرد: پس از رایزنی فراوان قرار شد هیات مشترک با دولت ایجاد شود و دولت این طرح را قبل از اجرا راستی‌آزمایی کند.

وی خاطرنشان کرد: باید این قانون در چند شهر به صورت آزمایشی اجرا شود و با شناسایی نقاط ضعف و قوت پس از بررسی نسبت به اصلاح آن اقدام گردد.

سروری تاکید کرد: در مدیریت یکپارچه شهری باید اصلاحاتی انجام داد تا از آن به درستی و در راستای پیشبرد اهداف مدیریت شهری استفاده کرد.

رییس شورای عالی استان‌ها گفت: ما برای خدمت پشت این میزها نشسته‌ایم تا به مردم خدمت صادقانه ارائه دهیم و اگر از این مساله غفلت کنیم، بدون شک در مسیر رشد و توسعه قرار نخواهیم گرفت.

وی اضافه کرد: ما با ۱۲۶ هزار عضو شورایی جایگاه والایی داریم و مسوولیت ارتقای شهری برعهده ما گذاشته شده و باید از این فرصت بهترین استفاده را ببریم.

وی بیان کرد: باید در گام اول اعضای شوراها سطح ارتباطات با مقامات را بالا ببرند و شرایط را برای تصمیم‌سازی و تصمیم‌گیری مطلوب فراهم کنند.

سروری گفت: شوراها ظرفیت بی‌بدیلی هستند که به علت نداشتن شناخت کافی اعضای شورا از این‌ ظرفیت، بهره لازم را نبردیم.

نخستین اجلاسیه روسای شوراهای اسلامی استان‌های کشور از صبح امروز چهارشنبه با حضور پرویز سروری رییس شورای عالی استان‌ها و نایب رییس شورای اسلامی شهر تهران، در گرگان مرکز استان گلستان آغاز بکار کرد.

در این اجلاسیه ۲ روزه، رییسان شوراهای اسلامی ۳۱ استان کشور به همراه اعضای هیات رییسه شورای عالی استان‌ها و همچنین مدیرکل دفتر امور شوراهای شهر و روستای وزارت کشور حضور دارند.

  28 اردیبهشت 1401
بخش : استان گلستان / جامعه
کد خبر: 72331
تگ ها :

seydnews@gmail.com

نظرات 0
ارسال نظر
پررنگ کج خط دار خط دار در وسط | سمت چپ وسط سمت راست | قرار دادن شکلک قراردادن لینکقرار دادن لینک حفاظت شده انتخاب رنگ | پنهان کردن متن قراردادن نقل قول تبدیل نوشته ها به زبان روسی قراردادن Spoiler

شرکت داده پردازان نیک نام ققنوس پارس تلگرام صیدنیوز